Norweski deweloper na dobre zżył się z Koszalinem

Rajd Mielno Dakar, Trio Basket Koszalin, MKKS Żak Koszalin, a nawet AZS Politechnika Koszalińska – to tylko część imprez sportowych i organizacji, które wspiera Firmus Group. Deweloper pomaga sportowcom i najmłodszym mieszkańcom regionu, w którym inwestuje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Norweski deweloper na dobre zżył się z Koszalinem

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 lip 2013 14:48


Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group, w Mielnie mieszka od ponad 12 lat. Z biegiem lat zjednoczył się z ludźmi mieszkającymi i pracującymi w okolicy. Jako człowiek, który pochodzi z niewielkiego miasta Aleesund w Norwegii wie, że do sukcesu dąży się ciężką pracą, a do realizacji marzeń potrzebna jest wizja i pasja.

Potrzeba także szczęścia i wsparcia. Dziś może tego wsparcia udzielić regionowi, w którym osiadł na stałe. Koszalin i Mielno odnoszą szereg korzyści dzięki zaangażowaniu społecznemu Firmus Group. Deweloper zdecydował się na wspieranie inicjatyw i organizacji, które pomagają dzieciom, a także krzewią sportowego ducha wśród mieszkańców tej części Pomorza.

Działalność dla dobra dzieci

Firmus Group od 2 lat wspiera fundację Hearts World Wide, która pomaga dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Dzięki zaangażowaniu i pomocy dewelopera organizowane są wyjazdy i turnusy rehabilitacyjne, a dzieci mogą wracać do zdrowia i spełniać marzenia związane z podróżami. Ponadto deweloper wspiera szkoły i przedszkola.

- Jestem mieszkańcem regionu od ponad 10 lat, spółki zrzeszone w Firmus Group skupiają swoje działanie właśnie tutaj. Nie bierzemy pod uwagę żadnych innych lokalizacji, ani w Polsce, ani zagranicą. Przez następne 20 lat, a nawet dłużej, będziemy inwestować w okolicach i rozwijać nasze projekty. Chcemy aby nasz region się rozwijał, a aby było to możliwe mieszkańcy muszą myśleć pozytywnie i wierzyć w przyszłość - mówi Stein Christian Knusten, tłumacząc dlaczego firma pomaga dzieciom, wspiera szkoły i przedszkola.

Sport jednoczy ludzi najbardziej

Deweloper wspiera także sportowców, patronuje imprezom sportowym i nie szczędzi środków na organizacje sportowe działające w Koszalinie.

- To właśnie sport jednoczy ludzi, niezależnie od wyznania, wieku, upodobań politycznych czy poziomu dochodu. Nasze społeczeństwo potrzebuje wspólnego mianownika, czegoś z czym wszyscy się zgadzamy i jesteśmy gotowi o to zawalczyć. Dlatego sport jest taki unikalny. Jednoczy ludzi i sprawia, że wszyscy chcemy działać dla wspólnego dobra - mówi prezes Firmus Group.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.