PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

BZ WBK, GPW, Rafako i Tauron debiutują w Respect Index

  • Autor: jk
  • 18 gru 2013 9:24

Respect Index to indeks najbardziej odpowiedzialnych społecznie spółek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do 7 edycji weszły dwadzieścia trzy spółki, w tym czterech debiutantów - Bank Zachodni WBK, Giełda Papierów Wartościowych, RAFAKO i Tauron Polska Energia.

BZ WBK, GPW, Rafako i Tauron debiutują w Respect Index
REKLAMA

Respect Index to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych. Projekt został wprowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w 2009 roku, kiedy to został ogłoszony pierwszy skład indeksu. Respect Index obejmuje swoim portfelem polskie i zagraniczne spółki z Głównego Rynku GPW, działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych. Trafiają do niego spółki, które przechodzą trzystopniową weryfikację prowadzoną przez GPW i SEG, w zakresie wyżej wymienionych obszarów, a także audyt prowadzony przez partnera projektu od jego pierwszej edycji, firmę Deloitte.

Czytaj też: Praktyki odpowiedzialnego biznesu coraz bardziej popularne

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zgodnie z deklaracjami Giełdy z początku bieżącego roku zmianie uległa formuła kwalifikacji spółek do indeksu oraz częstotliwość badań. Obecnie spółki analizowane są z perspektywy branżowej w trzech obszarach: środowisko, społeczeństwo i zarządzanie, a aktualizacja indeksu ma miejsce tylko raz w roku. Mimo tego, że podnieśliśmy wymogi, w indeksie znalazła się rekordowa liczba spółek. Wyniki te pokazują, że spółki coraz mocniej angażują się w obszar CSR i jest ich coraz więcej - podkreśla Tomasz Wiśniewski, przewodniczący Komitetu Indeksów Giełdowych GPW.

Nowy skład indeksu będzie obowiązywał od 23 grudnia 2013 r. Po raz kolejny w Respect Index znalazły się firmy PKN Orlen, Grupa Lotos i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Oprócz wyżej wymienionych spółek w skład Respect Index weszły również spółki: Apator, Bank Handlowy w Warszawie, Bank Millennium, Budimex, Elektrobudowa, Grupa Azoty, ING Bank Śląski, Jastrzębska Spółka Węglowa, KGHM Polska Miedź, Netia, Pelion, Polska Grupa Energetyczna, Powszechny Zakład Ubezpieczeń, Telekomunikacja Polska, Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: BZ WBK, GPW, Rafako i Tauron debiutują w Respect Index

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA