×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Przykład idzie z góry. Duży biznes w walce z koronawirusem

Van Pur, 4F, LPP, Lotos, PKN Orlen, Drutex, Agata, Enea, Unimot, Bank Pekao, KGHM - te firmy włączyły się już w walkę z koronawirusem. Wsparcie szpitali, zakupy sprzętu i wyposażenia, szycie maseczek, darowizny dla szczególnie potrzebujących. Pomysłów nie brakuje. Solidarności też.

Przykład idzie z góry. Duży biznes w walce z koronawirusem
Biznes coraz chętniej włącza się w walkę z koronawirusem (Fot. Pixabay)
REKLAMA
 • Duży biznes coraz chętniej włącza się w walkę z koronawirusem. Także poprzez współpracę firm, czy wsparcie mniejszych podmiotów.
 • Firma Van Pur przekazała 1 mln zł na pomoc dla szpitali. Kolejny milion przeznaczyła na wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw z rejonu Podkarpacia
 • Innym przykładem jest firma Drutex, która oprócz wsparcia finansowego (1 mln zł), zainicjowała akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, skupiającą przedsiębiorców gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa.

Firma Van Pur, producent marek takich jak Łomża, Karpackie czy Cortes, przeznaczyła 1 milion złotych na wsparcie najbardziej potrzebujących szpitali w okolicach zakładów należących do grupy. Kwota przeznaczona będzie na zakup sprzętu medycznego, środków ochrony oraz wsparcie personelu.

Na tym jednak nie koniec, spółka wesprze również małe i średnie przedsiębiorstwa z rejonu Podkarpacia, aby ograniczyć negatywne, ekonomiczne skutki pandemii. Na ten cel Van Pur przeznaczy 1 milion złotych i uruchomi lokalny fundusz solidarnościowy, aby pomóc przedsiębiorcom, którzy na skutek pandemii mają lub mogą mieć problemy z kontynuacją działalności.

(Fot. Mat. pras.)
(Fot. Mat. pras.)

Producent okien Drutex postanowił sfinansować remont jednego i wyposażenie czterech szpitali w woj. pomorskim. Warte około 0,5 ml zł prace dostosują trzy kondygnacje Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku do potrzeb chorych na COVID-19 oraz opiekującego się nimi personelu. Pozostałe 500 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na specjalistyczne łóżka szpitalne oraz kardiomonitory, które będą rozdysponowane przez zarząd Szpitali Pomorskich między gdańskie centrum oraz Szpital Marynarki Wojennej w Gdyni i szpitale specjalistyczne w Kościerzynie i Wejherowie.

Leszek Gierszewski, prezes i założyciel Druteksu, zainicjował akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, skupiającą przedsiębiorców gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa.

- Przekazanie pieniędzy to jedno, ale możemy zrobić więcej. Powinniśmy zjednoczyć siły, słowo solidarność znowu nabiera znaczenia, choć w kontekście, którego nikt się nie spodziewał. Stąd, pomysł, by stworzyć szerszą inicjatywę „Jesteśmy razem. Pomagamy” dla koordynacji wszelkich działań mających na celu pomoc w walce z epidemią - mówi Leszek Gierszewski, prezes Druteksu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Przykład idzie z góry. Duży biznes w walce z koronawirusem
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Katarzyna 2020-03-27 09:00:02

  Brawa dla wszystkich firm zaangażowanych w pomoc.

 • Aneta 2020-03-25 21:23:27

  Jeśli z powodu aktualnego stanu epidemiologicznego szukają państwo zabezpieczeń mających za zadanie ochronę osób pracujących przy obsłudze klienta, warto rozważyć zainwestowanie w osłony z płyty plexi lub przyłbice bhp, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarażenia. Ze swojej strony zachęcam do sprawdzenia oferty firmy maglo.com.pl

 • roland 2020-03-25 18:14:07

  Wszystkie pomagające firmy, zasługują na podziękowania.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA