Nestle podpisało Kartę Różnorodności

• Nestlé Polska dołączyło do grona firm, które podpisały Kartę Różnorodności.
• Tym samym firma zobowiązała się tym do promowania idei równego traktowania i wdrażania polityki zarządzania różnorodnością w organizacji.
• Uroczyste sygnowanie Karty odbyło się w ramach obchodów III Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nestle podpisało Kartę Różnorodności

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

25 maj 2016 15:42


Karta Różnorodności jest międzynarodową inicjatywą promowaną przez Komisję Europejską, realizowaną już w 16 krajach takich jak Francja, Niemcy, Belgia, Luksemburg, Szwecja, Austria, Włochy, Hiszpania, Irlandia, Finlandia, Estonia oraz Polska.

Kartę Różnorodności podpisało już ponad 8 tys. pracodawców w Europie

Karta sygnowana jest przez firmy, organizacje i instytucje, które w ten sposób wyrażają deklarację, że w swoim działaniu będą kładły szczególny nacisk na politykę równego traktowania ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, stan zdrowia, rasę, narodowość, pochodzenie etniczne, religię, wyznanie, bezwyznaniowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, orientację psychoseksualną, tożsamość płciową, status rodzinny, styl życia, formę, zakres i podstawę zatrudnienia, pozostałe typy współpracy oraz wszelkie inne przesłanki narażające na zachowania dyskryminacyjne.

- Sygnowanie Karty Różnorodności jest dla nas symbolicznym podsumowaniem dotychczasowych starań - komentuje Mariola Raudo (fot.mat.pras.) - Sygnowanie Karty Różnorodności jest dla nas symbolicznym podsumowaniem dotychczasowych starań - komentuje Mariola Raudo (fot.mat.pras.)

Kartę podpisało już ponad 8 tys. pracodawców w Europie, którzy zatrudniają łącznie około 14 mln pracowników, w tym 137 to sygnatariusze działający w Polsce.

Kolejni sygnatariusze dołączyli do grona firm

24 maja 2016 r., w ramach obchodów III Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), do grona firm-sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączyło m.in. Nestlé Polska, reprezentowane przez Mariolę Raudo, kierownik działu spraw korporacyjnych i PR.

Karta Różnorodności jest międzynarodową inicjatywą promowaną przez Komisję Europejską (fot.mat.pras.) Karta Różnorodności jest międzynarodową inicjatywą promowaną przez Komisję Europejską (fot.mat.pras.)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.