PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Marcin Ociepa: biznes jest coraz bardziej świadomy swojej społecznej odpowiedzialności

Biznes jest coraz bardziej świadomy swojej społecznej odpowiedzialności, roli, jaką ma do odegrania w ramach realizacji ONZ-owskiej Agendy 2030 - mówił wiceszef MPiT Marcin Ociepa. podczas II Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030.

Marcin Ociepa: biznes jest coraz bardziej świadomy swojej społecznej odpowiedzialności
31 maja nastąpiło otwarcie II Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030. (fot. twitter.com/MPiT_GOV_PL)
REKLAMA
  • Cele Zrównoważonego Rozwoju, które zostały przyjęte przez ONZ w 2015 r. w ramach Agendy 2030 na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, wskazują obszary, którym powinny być podporządkowane najważniejsze działania i projekty strategiczne poszczególnych krajów.
  • Chodzi m.in: wyeliminowanie ubóstwa i głodu, dobre zdrowie i jakość życia, dobrą jakość edukacji, czystą i dostępną energię, wzrost gospodarczy, godną pracę i innowacyjność.
  • Partnerstwo na rzez realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce zrzesza ok. 130 podmiotów - firm, organizacji, instytucji, regionów, stref ekonomicznych.

Jak podkreślił Ociepa, przyjęcie Agendy 2030 przez Organizację Narodów Zjednoczonych zbiegło się z dyskusją na temat wdrożenia w Polsce Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest również "przełożeniem celów globalnych na język polskich potrzeb".

Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG), które zostały przyjęte przez ONZ w 2015 r. w ramach Agendy 2030 na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, wskazują obszary, którym powinny być podporządkowane najważniejsze działania i projekty strategiczne poszczególnych krajów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chodzi m.in: wyeliminowanie ubóstwa i głodu, dobre zdrowie i jakość życia, dobrą jakość edukacji, czystą i dostępną energię, wzrost gospodarczy, godną pracę i innowacyjność.

"Odpowiedzialność jest kluczem do zrozumienia 17 celów Agendy 2030" - mówił 31 maja Ociepa, podczas otwarcia II Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030. Zaznaczył, że "odpowiedzialny rozwój zaczyna się od troski o pojedynczego człowieka". Ale to również odpowiedzialność rządów poszczególnych krajów za zapewnienie rozwoju gospodarczego i stymulowanie wzrostu zatrudnienia.

"Największe wyzwania, jakim staramy się stawiać czoła to - transformacja polskiej (...) gospodarki w kierunku gospodarki 4.0, automatyzacja, robotyzacja, cyfryzacja. To większe położenie nacisku na zielone technologie, na odpowiedzialne korzystanie ze środowiska naturalnego, gospodarka o obiegu zamkniętym, walka z wykluczeniem społecznym" - tłumaczył.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marcin Ociepa: biznes jest coraz bardziej świadomy swojej społecznej odpowiedzialności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA