PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Leroy Merlin: sieć wspiera walkę przeciwko nowotworom

  • Autor: aw
  • 28 cze 2017 16:09

W Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu osób przeszczep szpiku lub komórek macierzystych jest jedyną szansą na wyzdrowienie. Jednak znalezienie swojego bliźniaka genetycznego nie jest łatwe. W wybranych sklepach Leroy Merlin w całej Polsce został zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku.

Leroy Merlin: sieć wspiera walkę przeciwko nowotworom
Nad każdą akcją rejestrowania potencjalnych dawców szpiku czuwa koordynator ze strony fundacji DKMS (fot. mat.pras.)
REKLAMA

• Już od czterech lat ekipy w sklepach Leroy Merlin przy okazji lokalnych akcji współpracują z Fundacją DKMS Polska.

• Misją fundacji jest znajdywanie dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Pod flagowym hasłem DKMS „Pomożesz – bo możesz” już po raz drugi sklep Leroy Merlin w Świdnicy zorganizował Dzień Dawcy Szpiku. „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować Dzień Dawcy Szpiku w naszym sklepie. Mamy świadomość, że rejestrując się jako potencjalny dawca, możemy stać się szansą na wyzdrowienie dla drugiego człowieka. Jestem dumna z mojej ekipy, że wspólnie zaangażowali się w organizację tej akcji” – mówi Joanna Traczyk, kierownik działu relacji z klientami w Leroy Merlin Świdnica.

Podobna inicjatywa miała miejsce także w sklepie Leroy Merlin w Kaliszu.

- Pierwszy raz Dzień Dawcy Szpiku zorganizowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Jest to temat dla nas ważny i osobisty ze względu na naszą bliską koleżankę z ekipy sklepu, która zachorowała na nowotwór krwi. Zorganizowanie tej akcji było gestem naszej solidarności i jedności – opowiada Dominika Adamus, kierownik działu relacji z klientami. Na wiosnę zorganizowano drugą edycję akcji. Podczas dwóch dni udało się zarejestrować 200 potencjalnych dawców szpiku.

- W naszym sklepie jest wiele osób o dobrym sercu. Dziś znowu byliśmy oddać wspólnie krew. To już kolejny taki wypad. Cieszy mnie, że cyklicznie co trzy miesiące nasza grupa się zwiększa. Sama oddałam prawie 15 litrów i jestem z tego niezwykle dumna, ale radość ściska mi serce o wiele bardziej na samą myśl o tym, że w moim zespole są ludzie o tak wielkim sercu – dodaje Dominika Adamus.

Nad każdą akcją rejestrowania potencjalnych dawców szpiku czuwa koordynator ze strony fundacji DKMS, który dba o dokładność zebrania informacji i profesjonalizm zaangażowanych wolontariuszy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Leroy Merlin: sieć wspiera walkę przeciwko nowotworom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA