Krew na bank. Rozpoczęła się kolejna edycja akcji krwiodawstwa PKO BP

Wystartował drugi etap tegorocznej edycji Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego. Partnerem akcji jest Narodowe Centrum Krwi. W tym roku BAHK wspiera dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krew na bank. Rozpoczęła się kolejna edycja akcji krwiodawstwa PKO BP

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

22 lip 2013 19:47


Fundacja PKO Banku Polskiego już piąty rok z rzędu zbiera krew w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Za każdym razem przyłącza się do akcji coraz więcej osób. W czerwcowym etapie tegorocznej akcji, 14 czerwca - w Światowym Dniu Krwiodawcy - akcja dotarła do 12 miast. Zostało zebranych aż 325 litrów krwi, czyli o blisko 100 litrów więcej niż w roku poprzednim.

Kolejny etap tegorocznej akcji właśnie się rozpoczyna. W wakacje, wzorem lat ubiegłych, mobilne punkty poboru krwi odwiedzą Mazury oraz nadmorskie i górskie miejscowości wypoczynkowe. Akcja wystartowała 19 lipca w Świnoujściu, gdzie w zbieraniu krwi pomagaj harcerze w ramach imprezy Karuzela Cooltury. Mobilne punkty przyjadą 30 lipca do Ustki, a 1 sierpnia do stolicy, podczas uroczystości związanych z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Później BAHK odwiedzi 7 innych lokalizacji.

- Będziemy z BAHK wędrować po Polsce. Jeżeli gdzieś zobaczysz krwiobus z logo naszej akcji, to zatrzymaj się na chwilę i sprawdź, czy i ty możesz bezinteresownie pomóc cierpiącemu i oddać kawałek siebie - namawia Maciej Kurzajewski.

Każdy oddając krew podczas zbiórek, otrzyma specjalny certyfikat, na którym będzie można zaproponować hasło kolejnych edycji Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Na autorów najciekawszych propozycji czekają atrakcyjne nagrody.

Otrzymają je również osoby, które do 30 września br., czyli w okresie trwania tegorocznej akcji, dwukrotnie oddadzą krew. Mogą to zrobić zarówno w mobilnym punkcie poboru krwi, jak i w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). W tym drugim przypadku specjalny certyfikat należy wydrukować ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl) i po oddaniu krwi poprosić o potwierdzenie (podstemplowanie) w centrum krwiodawstwa. Następnie przesłać go na adres Fundacji PKO Banku.

Do udziału w BAHK namawiają znane osoby, wśród których są m.in. sportowcy, aktorzy, piosenkarze. W tym roku zaangażował się Łukasz Koszarek, reprezentant kraju i gwiazda polskiej koszykówki.

- Sportowcy doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest zdrowie, a w przypadku kontuzji, jak istotna jest właściwa terapia i dostęp do najlepszych leków. Dlatego staram się wspierać projekty, których celem jest pomoc chorym i poszkodowanym w wyniku wypadków. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa, jest tym cenniejsza, że jest inicjatywą pracowników Banku, którzy kolejny rok z rzędu zachęcają wszystkich Polaków do krwiodawstwa - mówi Łukasz Koszarek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.