Krakowskie gwiazdy bajki piszą

Znani krakowscy artyści i dziennikarze, m. in. Dorota Segda, Renata Przemyk, Adam Grzanka i Marek Balawajder, a także blisko trzydzieści innych polskich gwiazd napisało oraz nagrało bajki o niezwykłych bohaterach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krakowskie gwiazdy bajki piszą

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 gru 2013 9:10


Jak potoczyły się losy Wilka o wielkich zębach i jeszcze większym sercu? Czy Smok Mlekopitek zdobył mleko życia, a Kotce Miszcie udało się uratować ludzkie emocje? Dowiemy się tego, słuchając niezwykłego audiobooka IKEA, którego premierę zaplanowano już na 6 grudnia.

Limitowaną płytę CD „Każdy pluszak to historia" będzie można otrzymać bezpłatnie w IKEA Kraków w Mikołajki oraz we wszystkie grudniowe weekendy. Wystarczy tylko przyłączyć się do zbiórki pluszaków dla najmłodszych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego i przekazać dowolną maskotkę, zakupioną w IKEA, do specjalnego pojemnika znajdującego się na terenie sklepu przy Czarodziejskim Lesie Smaland - czyli bawialni dla najmłodszych. W Krakowie rozdanych zostanie w sumie około 2 tys. płyt. Nagrania będą również dostępne dla każdego na stronie www.pluszakidlaedukacji.pl

W „pluszakową" kampanię IKEA (trwającą od 10 listopada 2013 roku do 4 stycznia 2014 roku) charytatywnie zaangażowało się ponad 30 znanych osób z całej Polski. Aby pomóć dzieciom, które z powodu nieszczęśliwego wypadku lub choroby wymagają interwencji pogotowia, napisały one i nagrały bajki o pluszakach IKEA. W Krakowie Marek Balawajder stworzył i opowiedział historię Smoka Mlekopitka, który wyruszył na poszukiwanie mleka życia. Dorota Segda pokazała inne oblicze Wilka z bajki o Czerwonym Kapturku - tak naprawdę miał on nie tylko ogromne zęby i oczy, ale i wielkie serce. Adam Grzanka opowiedział historię Kotki Miszta, która uratowała ludzkie emocje. Renata Przemyk napisała bajkę o wróżce, a blogerzy Lekko Stronniczy - o jednorożcu i smoku, którzy mimo różnic stanowili zgrany duet.

- Wróżki, psy, koty, smoki, a nawet marchewki uczą dzieci, że warto pomagać innym i pielęgnować przyjaźnie. Ale nasze pluszaki wspierają najmłodszych nie tylko w bajkach - mówi Agata Czachórska, Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Kraków. - Wszystkie zebrane w sklepie zabawki trafią do małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Wierzymy, że dzięki bezinteresownemu wsparciu krakowskich gwiazd każdy chory lub poszkodowany w wypadku maluch otrzyma pluszaka, który choć na chwilę pomoże mu zapomnieć o bólu i strachu - dodała Agata Czachórska.

Projekt „Każdy pluszak to historia"

Audiobook „Każdy pluszak to historia" i zbiórka pluszaków dla placówek pogotowia ratunkowego stanowi lokalny wymiar akcji „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek", prowadzonej globalnie przez IKEA oraz organizacje UNICEF i Save the Children. W ramach projektu, jak co roku, IKEA Foundation przekaże na programy edukacyjne dla dzieci (m.in. na rozwój szkolnictwa w Afryce) 1 euro od każdej zakupionej w IKEA pluszowej zabawki lub książeczki dla najmłodszych. Efektem ubiegłorocznej edycji było zebrane 9,3 miliona euro, z czego ponad 200 tysięcy euro pochodziło z Polski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.