PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Koronawirus. Rossmann i Nestlé wspierają personel medyczny

Rossmann postanowił przyłączyć się do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia. Przekaże ponad 82 tys. kremów do rąk szpitalom walczącym z koronawirusem.

  • Justyna Koc
    jk
  • 30 mar 2020 14:55
Koronawirus. Rossmann i Nestlé wspierają personel medyczny
Rossmann przekaże szpitalom darowizny w postaci kremów do rąk. (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Firma Rossmann uznała, że priorytetem jest wsparcie tych osób, które dbają o życie i zdrowie Polaków. Zmodyfikowano więc zasady sztandarowej akcji charytatywnej „Pomagamy, jak umiemy”. Część środków z programu zostanie przeznaczona dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce. Rossmann przekaże im darowizny w postaci kremów do rąk dostępnych w asortymencie. Wartość każdej z nich to ok. 10 tys. zł. To oznacza, że personel każdej placówki będzie miał do swojej dyspozycji ok. 1 tys. kremów. Łącznie do szpitali trafi 82-90 tys. produktów.

Jak podkreśla spółka, wprowadzone zmiany nie wpływają na dotychczasowe założenia programu „Pomagamy, jak umiemy”. Rossmann nadal zamierza przekazać w 2020 r. pomoc o wartości 3,5 mln zł ponad 150 organizacjom w Polsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nestlé Polska też pomaga

Z kolei Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową o wartości 5 mln zł. Około 800 tys. produktów trafi m.in. do pracowników służby zdrowia, pacjentów szpitali zakaźnych, osób starszych oraz osób poddanych kwarantannie w związku z epidemią koronawirusa. W pierwszej kolejności wsparcie w postaci wody butelkowanej, gotowych do spożycia zup i owsianki czy żywności specjalnego przeznaczenia medycznego otrzymają jednoimienne szpitale zakaźne, zajmujące się leczeniem pacjentów z koronawirusem.

Około 800 tys. produktów trafi m.in. do pracowników służby zdrowia i pacjentów szpitali zakaźnych. (Fot. Nestle)
Około 800 tys. produktów trafi m.in. do pracowników służby zdrowia i pacjentów szpitali zakaźnych. (Fot. Nestle)

Na początku darowizny trafią do 17 ośrodków m.in. w Puławach, Łańcucie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Łomży, Zgierzu czy Tychach. W porozumieniu z Federacją Polskich Banków Żywności, z którą firma współpracuje od lat, najpotrzebniejsze produkty zostaną przekazane do 30 Banków Żywności w całym kraju - m. in. w Koninie, Lublinie, Opolu, Radomiu czy Toruniu. Dzięki temu pomoc otrzymają osoby samotne, starsze, przebywające w kwarantannie, podopieczni fundacji i domów opieki, a także czworonogi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koronawirus. Rossmann i Nestlé wspierają personel medyczny

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA