×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Koronawirus. Rossmann i Nestlé wspierają personel medyczny

  • Justyna Koc
    jk
  • 30 mar 2020 14:55

Rossmann postanowił przyłączyć się do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia. Przekaże ponad 82 tys. kremów do rąk szpitalom walczącym z koronawirusem.

Koronawirus. Rossmann i Nestlé wspierają personel medyczny
Rossmann przekaże szpitalom darowizny w postaci kremów do rąk. (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Firma Rossmann uznała, że priorytetem jest wsparcie tych osób, które dbają o życie i zdrowie Polaków. Zmodyfikowano więc zasady sztandarowej akcji charytatywnej „Pomagamy, jak umiemy”. Część środków z programu zostanie przeznaczona dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce. Rossmann przekaże im darowizny w postaci kremów do rąk dostępnych w asortymencie. Wartość każdej z nich to ok. 10 tys. zł. To oznacza, że personel każdej placówki będzie miał do swojej dyspozycji ok. 1 tys. kremów. Łącznie do szpitali trafi 82-90 tys. produktów.

Jak podkreśla spółka, wprowadzone zmiany nie wpływają na dotychczasowe założenia programu „Pomagamy, jak umiemy”. Rossmann nadal zamierza przekazać w 2020 r. pomoc o wartości 3,5 mln zł ponad 150 organizacjom w Polsce.

Nestlé Polska też pomaga

Z kolei Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową o wartości 5 mln zł. Około 800 tys. produktów trafi m.in. do pracowników służby zdrowia, pacjentów szpitali zakaźnych, osób starszych oraz osób poddanych kwarantannie w związku z epidemią koronawirusa. W pierwszej kolejności wsparcie w postaci wody butelkowanej, gotowych do spożycia zup i owsianki czy żywności specjalnego przeznaczenia medycznego otrzymają jednoimienne szpitale zakaźne, zajmujące się leczeniem pacjentów z koronawirusem.

Około 800 tys. produktów trafi m.in. do pracowników służby zdrowia i pacjentów szpitali zakaźnych. (Fot. Nestle)
Około 800 tys. produktów trafi m.in. do pracowników służby zdrowia i pacjentów szpitali zakaźnych. (Fot. Nestle)

Na początku darowizny trafią do 17 ośrodków m.in. w Puławach, Łańcucie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Łomży, Zgierzu czy Tychach. W porozumieniu z Federacją Polskich Banków Żywności, z którą firma współpracuje od lat, najpotrzebniejsze produkty zostaną przekazane do 30 Banków Żywności w całym kraju - m. in. w Koninie, Lublinie, Opolu, Radomiu czy Toruniu. Dzięki temu pomoc otrzymają osoby samotne, starsze, przebywające w kwarantannie, podopieczni fundacji i domów opieki, a także czworonogi.

- Obecna sytuacja epidemiczna oznacza wiele wyzwań dla wszystkich. Niektóre grupy społeczne, takie jak osoby pracujące w służbie zdrowia, chore, wymagające opieki czy odizolowane, potrzebują teraz szczególnego wsparcia. Nierzadko mają one ograniczony dostęp do żywności czy nawet wody pitnej. Mamy nadzieję, że nasze darowizny pomogą zaspokoić te potrzeby. Jednocześnie obiecuję, że w dalszym ciągu będziemy oferować wsparcie tym, którzy go najbardziej potrzebują. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom i partnerom, bez których to działanie nie byłoby możliwe - mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska.

Inni tez pomagają

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koronawirus. Rossmann i Nestlé wspierają personel medyczny
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA