- MIW
- •6 lip 2017 14:03
Już po raz dwunasty Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademię Leona Koźmińskiego organizują konkurs Verba Veritatis.

• Na autorów najlepszych prac licencjackich, magisterskich, doktorskich, podyplomowych, MBA lub inżynierskich z zakresu CSR i etyki biznesu czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości minimum 6 tysięcy złotych.
• Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 lipca. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone w listopadzie.
• Celem konkursu jest zachęcanie młodych ludzi, wkraczających dopiero na rynek pracy, do podnoszenia poziomu wiedzy z zakresu etyki biznesu, jego społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego.
- Konkurs Verba Veritatis to między innymi stała inspiracja, kierowana do środowiska akademickiego, do tego, by szeroko rozumiany CSR i etykę biznesu uczynić przedmiotem poszukiwań naukowych i edukacyjnych studentów oraz pracowników uczelni. Traktujemy to jak potwierdzenie odpowiedzialnego podejścia do realizacji misji edukacyjnej polskich Alma Mater. Odpowiedzialne kształcenie stanowi zaś źródło poprawy kondycji etycznej, której tak potrzebujemy jako społeczeństwo. W codziennej praktyce zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów zbyt wiele jest bowiem przejawów nierzetelności, obniżającej poziom wzajemnego zaufania, a przez to również jakości życia – komentuje Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF.
W dotychczasowych edycjach konkursu najczęściej podejmowane były tematy m.in. dobrych praktyk rynkowych w różnych sferach aktywności gospodarczej (również audytu i rewizji finansowej), kształtowania postaw etycznych, podejścia przedsiębiorców do nadużyć oraz podejmowanych przez nich inicjatyw z zakresu CSR.
Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Federację Konsumentów. Przy ocenie nadesłanych prac kapituła konkursu, pod kierunkiem prof. dra hab. Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, brać będzie pod uwagę cztery kryteria – wartość merytoryczną, znaczenie praktyczne pracy, a także innowacyjność i warsztat naukowy.


KOMENTARZE (1)