×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejna fala pomocy. Sklepy i organizacje nie zwalniają tempa

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 16 mar 2022 9:00

Sieć dyskontów KiK, restauracje Sphinx, Poczta Polska czy Czerwone Noski, Fundacja Żabińskich to kolejne firmy i organizacje, które wspierają walczącą Ukrainę.

Kolejna fala pomocy. Sklepy i organizacje nie zwalniają tempa
Poczta Polska przekazała opancerzone wozy do przewozu gotówki (fot. PP)
REKLAMA
  • Od początku wojny w Ukrainie możemy obserwować falę pomocy humanitarnej płynącej zewsząd. Organizują się Polacy, ale także i biznes.
  • Do grona firm wspierających uchodźców właśnie dołączyły właśnie kolejne instytucje i przedsiębiorcy. 
  • M.in. sieć sklepów KiK, realizując działania pomocowe na terenie Polski, Słowacji i Węgier.

Na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy sieć dyskontów KIK zdecydowała się przekazać 60 000 produktów o łącznej wartości 250 000 euro. To nie koniec działań pomocowych dla osób uciekających przed wojną, a docelowa kwota wsparcia przekroczy 5 000 000 euro.

- Obserwując wydarzenia za naszą wschodnią granicą, od razu wiedzieliśmy, że chcemy pomóc. Codziennie do Polski przybywają kolejne osoby z Ukrainy, więc każde wsparcie jest potrzebne - komentuje Robert Boguszewski, dyrektor generalny sieci sklepów KiK w Polsce.

Jak dodaje, w asortymencie sklepów KiK znajduje się wiele produktów, które można określić jako niezbędne dla uchodźców – bielizna, ciepłe kurtki, czapki, rękawiczki, szaliki, bielizna termiczna.

fot. KiK
fot. KiK

- Z tą świadomością przeszliśmy do działania. Zdecydowaliśmy się pomagać dwutorowo – tym, którzy potrzebują wsparcia „na już” przekazaliśmy produkty z asortymentu tekstylnego, zaś karty zakupowe do wykorzystania w sklepach KiK będą pomocne dla tych, którzy zdecydują się pozostać w Polsce dłużej i będą zainteresowani także produktami z innych kategorii - wyjaśnia.

Opancerzone wozy

Poczta Polska w kolejnej już transzy pomocy zdecydowała o przekazaniu siedmiu opancerzonych bankowozów przeznaczonych do przewozu gotówki.

Podmiotem, który zwrócił się o pomoc do Poczty Polskiej, jest największy ukraiński bank – PrivatBank. Jak tłumaczy PP, posiadanie specjalistycznej floty pojazdów do konwojowania pieniędzy jest istotne nie tylko dla tej instytucji finansowej, ale także dla mieszkańców potrzebujących gotówki, by zapłacić za niezbędne im teraz produkty.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejna fala pomocy. Sklepy i organizacje nie zwalniają tempa
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA