PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kolejna akcja wspierająca Ukraińców. W Łodzi powstał dom tymczasowy

W łódzkim hotelu zamieszkało pierwszych 87 uchodźców z Ukrainy, dla których to miejsce będzie domem przez najbliższe trzy miesiące. Opieką zostały objęte kobiety z dziećmi, które nie mają w Polsce nikogo bliskiego i chciałyby w Łodzi zostać na stałe. Akcję przygotował Rossmann przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.

  • jk
  • 14 mar 2022 14:27
Kolejna akcja wspierająca Ukraińców. W Łodzi powstał dom tymczasowy
Rossmann wraz z PCK zorganizował zakwaterowanie dla Ukraińców, którzy uciekają przed wojną (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Rossmann wraz z PCK zorganizował zakwaterowanie dla Ukraińców, którzy uciekają przed wojną.
  • Obywatele Ukrainy mogą liczyć nie tylko na zakwaterowanie i wyżywienie, ale także na opiekę medyczną, wsparcie psychologów, naukę języka polskiego oraz pomoc w znalezieniu pracy.
  • W pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną zaangażowały się również przedsiębiorcy, którzy z inicjatywy Krajowej Izby Gospodarczej i Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej uruchomili Fundusz Pomocy Ukrainie.
  • O wsparciu Ukrainy i Ukraińców przez pracodawców rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 25-27 kwietnia. Rejestrację na naszą konferencję znajdziecie tutaj.

Jak informują Jakub Jankowski z Rossmanna oraz Anna Chojnacka z PCK, w łódzkim hotelu mieszkają głównie mamy z dziećmi, które planują pozostać w Polsce. Mają one zapewnione nie tylko zakwaterowanie, ale też wyżywienie.

Uchodźcy mają zagwarantowaną także bezpłatną opiekę medyczną od Lux Med. Otrzymają również wsparcie psychologów oraz rozpoczną naukę języka polskiego – tak, aby adaptacja w nowym kraju przebiegła jak najłatwiej. Dorosłe osoby będą miały organizowane spotkania z doradcami zawodowymi, którzy pomogą w znalezieniu pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Rossmann wspiera uchodźców. Duże rabaty na produkty pierwszej potrzeby

- Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Rossmann wspierają naszych gości każdego dnia. Zapewniamy im wsparcie językowe, adaptacyjne i organizacyjne w naszym mieście. Przygotowaliśmy również opiekę dla dzieci i młodzieży, tak aby w tym czasie osoby dorosłe mogły załatwić sprawy formalne i otrzymać w urzędach niezbędne dokumenty. W hotelu mieszkańcy mają stały dostęp do internetu i komputera z możliwością wydrukowania niezbędnych dokumentów - mówią Jakub Jankowski i Anna Chojnacka.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejna akcja wspierająca Ukraińców. W Łodzi powstał dom tymczasowy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA