PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

KGHM pomoże seniorom

  • Autor: PAP/TE
  • 24 lis 2020 20:14

W ramach działań Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom KGHM Polska Miedź wesprze ponad 28 tys. osób na Dolnym Śląsku. Przygotowywane są paczki z darami, posiłki, środki ochrony osobistej i kartki świąteczne.

KGHM pomoże seniorom
W ramach strony internetowej zdrowie.kghm.com spółka uruchomiła nowy dział adresowany do seniorów. Fot. mat. pras.
REKLAMA
  • KGHM wraz z regionalnymi ośrodkami pomocy społecznej, Caritas i lokalnymi organizacjami, zaplanował działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort seniorów na Dolnym Śląsku.
  • Tylko w tym tygodniu wolontariusze KGHM pojawią się m.in. w Głogowie, Chojnowie i Chocianowie. Pracownicy firmy i lokalne organizacje wsparte przez KGHM przygotują i przekażą paczki z żywnością oraz będą dystrybuować ciepłe posiłki.
  • Łączne zaangażowanie KGHM w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom w do tej pory ponad wyniosło 380 tys. zł. Pomoc trafi do ponad 28 tys. osób starszych w regionie.

"Przygotowaliśmy kompleksowy pakiet wsparcia dla osób starszych z Dolnego Śląska. Przeprowadziliśmy, w koordynacji z przedstawicielami rządu, samorządami i pracownikami opieki społecznej, szczegółowe analizy potrzeb, tak, by pomoc była naprawdę skuteczna. Korpus Wsparcia Seniorów to jedna z najważniejszych rządowych inicjatyw, działających w skali całego kraju. Pomaga wytrwać w izolacji najbardziej narażonym członkom naszych społeczności" - powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA Marcin Chludziński.

Prezes podkreślił, że te działania pokazują w pełni odpowiedzialność za seniorów i są sprawdzianem naszej międzypokoleniowej solidarności. "Wspieramy je z pełnym zaangażowaniem. Bardzo dziękuję wolontariuszom za udział w działaniach" - dodał Chludziński.

Fundacja KGHM Polska Miedź SA przekazuje ośrodkom pomocy w regionie pieniądze m.in. na zakup produktów spożywczych. Działania te wspierają wolontariusze firmy, którzy biorą udział w przygotowaniach i dystrybucji darów. W listopadzie Fundacja KGHM wsparła pomocą cztery ośrodki Caritasu: archidiecezji wrocławskiej, diecezji legnickiej, diecezji świdnickiej i diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Do seniorów z Wrocławia i okolic w zeszłym tygodniu trafiło blisko 400 paczek żywnościowych.

W pakietach są najbardziej potrzebne produkty, głównie artykuły spożywcze o długim terminie ważności. To kluczowe, bo w czasie pandemii zakupy są utrudnione i wiążą się z narażeniem zdrowia.

W najbliższym czasie KGHM dostarczy do potrzebujących starszych osób blisko 27 tys. pakietów, zawierających środek dezynfekujący Nitrosept, maseczki oraz broszurę informacyjną dotyczącą prawidłowych zachowań w czasie pandemii. Pakiety z przyłbicami medycznymi i środkami dezynfekcji otrzymają opiekunowie seniorów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: KGHM pomoże seniorom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA