×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kampania społeczna "Pracodawca z sercem” pod patronatem minister rodziny

  • Autor: PAP
  • 26 sty 2021 15:29

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg objęła honorowym patronatem kampanię społeczną "Pracodawca z sercem”. Jej celem jest zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na rynku pracy poprzez ukazanie pracodawcom korzyści wynikających z zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników.

Kampania społeczna "Pracodawca z sercem” pod patronatem minister rodziny
Marlena Maląg (fot. twitter.com/MarlenaMalag)
REKLAMA

"Celem akcji +Pracodawca z sercem+ jest także burzenie stereotypów i barier społecznych związanych z dyskryminacją i sztucznymi podziałami w społeczeństwie" - wynika z informacji przesłanych przez firmę BPO Network.

Pomysł kampanii zrodził się z obserwacji zjawiska oporu pracodawców przed zatrudnianiem niepełnosprawnych pracowników pomimo ich kompetencji.

"Kampania +Pracodawca z sercem+ zakłada zrzeszanie wszystkich pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością i wyróżnianie ich e-medalem oraz statuetką za wkład na rzecz odpowiedzialności społecznej i zaangażowania społecznego biznesu" - zaznaczyli organizatorzy akcji. Jak dodali, "akcja zakłada też aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych oraz informowanie o korzyściach dla pracodawców, którzy zdecydują się na ich zatrudnienie".

"Cieszymy się, że nasza trwająca od kilku miesięcy akcja została zauważona i doceniona przez panią minister Marlenę Maląg" - powiedziała pomysłodawczyni kampanii Joanna Olszewska z firmy BPO Network.

Przyznała, że kampania cieszy się nie tylko zainteresowanie mediów, a także poparciem wielu organizacji, instytucji i ludzi dobrej woli, którym "zależy na poprawie sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy". "To pokazuje, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne i im więcej oddolnych działań w tym obszarze, tym lepiej" - oceniła Joanna Olszewska.

Zwróciła uwagę, że kampanii sprzyja obecna sytuacja, "w której zarówno pracodawcy, jak i pracownicy coraz bardziej oswajają się ze zdalną formą pracy", która od lat jest chętnie wybierana przez osoby nie w pełni sprawne.

Zaznaczyła, że działania obejmują też "systematyczne budowanie relacji i nawiązywanie współpracy z fundacjami, mającymi zbieżne cele oraz znanymi osobami, które wspierają akcję swoim autorytetem." "Poparcie dla akcji wyrazili do tej pory m.in.: Beata Pawlikowska, Monika Zamachowska, Maciej Orłoś i Bartosz Obuchowicz" - czytamy w komunikacie. 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kampania społeczna "Pracodawca z sercem” pod patronatem minister rodziny
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA