Kalisz: Pracownicy Winiary zasadzili drzewa

• Przedstawiciele fabryki Winiary, należącej do Nestlé, razem z prezydentem Kalisza Grzegorzem Sapińskim, zasadzili 15 nowych drzew obok kaliskiego Aquaparku.
• Drzewa to coroczny prezent dla miasta i jego mieszkańców od fabryki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kalisz: Pracownicy Winiary zasadzili drzewa

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

12 paź 2016 20:17


Kaliski zakład Winiary od lat promuje postawę ekologiczną wśród swoich pracowników. W tym celu prowadzonych jest wiele inicjatyw, w tym m. in. coroczna akcja sadzenia nowych drzew w Kaliszu. 10 października 2016 r. drzewa zostały posadzone już po raz siódmy. W akcji uczestniczyli m.in. Tomasz Lazarowicz, dyrektor fabryki Nestlé w Kaliszu oraz prezydent Kalisza – Grzegorz Sapiński. W efekcie w Kaliszu pojawiło się 15 dębów piramidalnych.

Sadzenie drzew to niejedyna ekologiczna inicjatywa Winiary. Już od kilku lat zarząd i pracownicy kaliskiego oddziału Nestlé sprzątają wspólnie Las Winiarski. W ubiegłym roku udało im się oczyścić las z pół tony śmieci.

Czytaj też: CSR integruje pracowników wpływając na ich motywację wewnętrzną

Dbanie o lokalną społeczność i środowisko to priorytety Tworzenia Wspólnej Wartości (ang. Creating Shared Value, CSV), czyli społecznej odpowiedzialności biznesu według Nestlé. To działania firmy, które poza generowaniem zysków biznesowych, mają przynosić korzyści społeczeństwu i społecznościom lokalnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.