Kärcher dla zabytków kultury światowej

Statua Chrystusa w Rio de Janeiro, Statua Wolności w Nowym Jorku, Brama Brandenburska w Berlinie, czy Kolosy Memnona w Luksorze. Świętująca 20-lecie działalności w Polsce firma Kärcher chwali się swoimi akcjami kompetencyjnymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kärcher dla zabytków kultury światowej

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

13 cze 2013 14:04


Tradycją w firmie Kärcher stały się tzw. akcje kompetencyjne, czyli akcje czyszczenia słynnych obiektów i zabytków kultury światowej (m.in. Statua Chrystusa w Rio de Janeiro, Statua Wolności w Nowym Jorku, Brama Brandenburska w Berlinie, Kolosy Memnona w Luksorze czy skalne rzeźby głów amerykańskich prezydentów w Mount Rushmore, USA).

Firma podejmuje te wyzwania, gdyż realizacja zadań o tak złożonym charakterze znakomicie wzbogaca firmowe know-how, a to z kolei przekłada się na doskonalenie rozwiązań technicznych w produktach Kärcher. Choćby wtedy, w 1998 roku, kiedy Kolumnada Berniniego na Placu Św. Piotra w Rzymie została wyczyszczona nową technologią opracowana przez firmę Kärcher na potrzeby obiektów zabytkowych, zgodnie... ze wskazówkami polskich konserwatorów.

Po raz pierwszy technologię czyszczenia zabytkowego kamienia i cegły łączącą parę wodną, sprężone powietrze i ścierniwo marmurowe w jedno medium robocze zastosowano w Krakowie w 1998 r.

Kärcher udziela ponadto wsparcia wybranym instytucjom kultury dążąc do zapewnianie długofalowej pomocy, ułatwiającej funkcjonowanie instytucji ważnych dla polskiego społeczeństwa. W ten sposób współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza w Krakowie (od 1996), Stowarzyszeniem Międzynarodowe Triennale Grafiki organizującym wystawy w całej Polsce i poza jej granicami (od 1997), Zamkiem Królewskim na Wawelu (od 1998) i Muzeum Narodowym w Krakowie (od 1999). Wsparcie rekonstrukcji Dziedzińca Arkadowego Zamku Wawelskiego (2000) upamiętnione zostało jedną z pięciu marmurowych tablic wmurowanych w nową nawierzchnię.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.