Jesienne porządki - wolontariat pracowniczy w Poznaniu

Współpracownicy Wrigley oraz Mars Financial Services wybrali w tym roku sześć miejsc, które otoczą szczególną opieką. Ochotnicy po raz piąty realizują projekty społeczne na rzecz lokalnych społeczności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jesienne porządki - wolontariat pracowniczy w Poznaniu

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

19 paź 2015 18:35


Blisko 400 wolontariuszy, około 3 tys. godzin pracy – współpracownicy Wrigley Poland co roku w ramach „Mars Volunteer Program” angażują się w pracę na rzecz środowiska i lokalnych społeczności w całej Polsce. W tym roku w działaniach wesprą ich dodatkowo wolontariusze z Mars Financial Services.

- Ochotnicy - niektórzy nawet w towarzystwie swoich rodzin - realizują projekty społeczne i z zakresu ochrony środowiska. Praca na rzecz lokalnych społeczności, umacnianie wśród niej świadomości ekologicznej oraz pozytywne oddziaływanie na otoczenie jest ważnym aspektem naszej działalności – powiedziała Katarzyna Różycka, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej, Wrigley Poland.

Prace porządkowe w Poznaniu

Co roku na jesieni następuje zwiększenie aktywności prowadzonych w ramach „Mars Volunteer Program”. Współpracownicy Wrigley Poland wybierają miejsca, które chcieliby otoczyć szczególną opieką. Już niebawem wolontariuszy będzie można spotkać na terenach Ogrodu Botanicznego oraz Starego Zoo w Poznaniu, które jesienią wymagają dodatkowych porządków.

Odwiedzą też domy opieki społecznej (Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu i w Łopiennie), w których zostaną przeprowadzone prace ogrodnicze oraz drobne naprawy np. malowanie płotów. Zatroszczą się również o podopiecznych tych instytucji organizując wspólne czytanie bajek.

Dodatkowo, wolontariusze wykonają też prace porządkowe przy Szkole Podstawowej nr 63 oraz szereg prac na terenie przedszkola Calineczka (prace ogrodnicze, malowanie drewnianych zabawek w ogrodzie czy malowanie łazienki).

Piąta edycja akcji społecznych

Wrigley Poland już po raz piąty angażuje się w jesienne działania na rzecz lokalnych społeczności. Wolontariusze dotychczas pracowali m.in. na rzecz poznańskiego Banku Żywności, Ogrodu Botanicznego, Fortu VII Muzeum Martyrologii Wielkopolan oraz parku i Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli, Starego Zoo czy lasów otaczających Poznań.

W tym roku połączą swoje siły z wolontariuszami Mars Financial Services.

Wolontariusze działają w ramach ogólnoświatowego programu „Mars Volunteer Program”, podejmowanego przez oddziały firmy Mars Inc. na całym świecie. Ochrona środowiska, praca z dziećmi i młodzieżą, walka z głodem, pomoc dla zwierząt i akcje społeczne na rzecz miast, w których znajdują się siedziby firmy Mars, to główne obszary tego programu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.