PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ideathon w Warszawie. Czyli jak pomagać niepełnosprawnym na rynku pracy?

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 20 wrz 2019 15:01

Jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami w znalezieniu zatrudnienia? To jedno z głównych pytań, na które w stolicy starano się znaleźć odpowiedź.

Ideathon w Warszawie. Czyli jak pomagać niepełnosprawnym na rynku pracy?
Podczas warsztatów wypracowywane były rozwiązania, które mogą zmienić sytuację osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. (fot. shutterstock)
REKLAMA

Z inicjatywy Fundacji Integracja 20 września w stolicy odbyła się dwudniowa sesja warsztatowa Ideathon. Organizuje ją 9 firm zrzeszonych w inicjatywie Human Explorers. Znajdziemy wśród nich: DHL, Dentsu Aegis Network Polska, Orange Polska, Alior, Grupę Żywiec, PwC, Budimex, Polpharmę, czy Leroy Merlin. Zebrały się one, by znaleźć i omówić pomysły dla osób z niepełnosprawnościami. Kluczowym zagadnieniem jest, jak niepełnosprawni odnajdują się na rynku pracy?

Biorąc pod uwagę, że w Polsce jest 2,3 mln osób z niepełnosprawnością w wieku produkcyjnym, a tylko co trzecia, czwarta z nich ma pracę, jest o czym rozmawiać.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ideathon to pierwszy tego rodzaju projekt społeczny w Polsce. Zarazem to innowacyjny przykład wolontariatu kompetencji. Uczestnicy na co dzień pracują w jednej z 9 firm budujących Human Explorers. To w sumie 100 osób wybranych spośród pracowników.

Wraz z ekspertami z Integracji, podczas warsztatów były wypracowywane konkretne rozwiązania, które mogą zmienić sytuację osób z niepełnosprawnością na rynku pracy w Polsce.

- W Polsce problemem są m.in. obawy i brak świadomości wśród pracodawców oraz pracowników - mówi Ewa Pawłowska, prezes Fundacji Integracja. - Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu 9 renomowanych pracodawców i wypracowaniu przez ich pracowników rozwiązań, będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać osoby z niepełnosprawnościami.

Prezes cieszyła się, że pracodawcy chcą zmienić sytuację i zaangażowali się w pomysł jej Fundacji. Inspiracją dla Ideathonu były tzw. hackathony, znane w środowisku IT, czyli intensywne i kreatywne sesje robocze, podczas których wypracowywane są nieszablonowe rozwiązania problemów oraz usprawnienia, na które często trudno znaleźć czas podczas regularnego rytmu pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ideathon w Warszawie. Czyli jak pomagać niepełnosprawnym na rynku pracy?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA