×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ikea zbudowała szkołę z premii dla pracowników. Zgodzili się, by pomóc ofiarom trzęsienia ziemi

  • Autor: GP
  • 31 maj 2017 11:58

Ikea, w porozumieniu z pracownikami sieci meblowej we Włoszech, zdecydowała się ufundować nowy budynek szkoły. Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Italię kilka miesięcy temu, zniszczyło szkoły w miasteczku Crognaleto.

Ikea zbudowała szkołę z premii dla pracowników. Zgodzili się, by pomóc ofiarom trzęsienia ziemi
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Włoscy pracownicy Ikei sami zaproponowali, by za ich świąteczne premie z grudnia zbudować szkołę.

• Powstały budynek szkoły zastąpi dwa inne, które po trzęsieniu uznano za niezdatne do dalszego funkcjonowania.

Ikea zdecydowała się pomóc poszkodowanym w ubiegłorocznej katastrofie we Włoszech. Przypomnijmy, w miesiącach miedzy październikiem 2016 roku a styczniem 2017 kraj ten nawiedziła seria wstrząsów sejsmicznych. W styczniu nikt nie ucierpiał, ale straty w majątku były dotkliwe, do tego stopnia, że premier Włoch zaangażował wojsko do pomocy.

Z inicjatywy szwedzkiego giganta meblowego powstała we włoskim miasteczku Crognaleto szkoła, zaprojektowana właśnie z myślą o zagrożeniu tektonicznym. Placówka została postawiona z myślą nie tylko o bezpieczeństwie, ale i środowisku naturalnym. Otwarto ją w poniedziałek (29 maja).

Część funduszy na budowę placówki przekazali włoscy pracownicy Ikei. 7 tysięcy osób wyszło z inicjatywą wsparcia budowy. Dla przyspieszenia budowy szkoły zrezygnowano z premii świątecznej w grudniu dla pracowników, na co ci się zgodzili. Pieniądze wspomogły budowę placówki.

W ceremonii oddania budynku do użytku uczestniczyli przedstawiciele włoskich władz i szef Ikei w tym kraju, nie zabrakło też lokalnych polityków szczebla samorządowego. Szwecję reprezentował ambasador w Italii - Robert Rydberg.

- Jestem bardzo zadowolony z tego co udało się osiągnąć - mówił w poniedziałek Giuseppe D'Alonzo, burmistrz Crognaleto. - W krótkim czasie, w 45 dni, powstał bezpieczny i awangardowy budynek, który posłuży niebawem młodzieży.

W placówce będzie się uczyć 60 uczniów. To osoby między 10. a 16. rokiem życia. Budynek odznacza się kolorowymi, pastelowymi kolorami wykończenia, na które zwracał uwagę portal thelocal.it, który donosił o otwarciu we wtorek (31 maja).

Crognaleto to niewielka miejscowość licząca zaledwie 1,3 tys. osób. 60 proc. powierzchni miasteczka zostało dotknięte wstrząsami. Dwie szkoły, które istniały w miasteczku, po trzęsieniu nie nadawały się do dalszego użytkowania. W wyniku kataklizmu obie szkoły przeznaczono do rozbiórki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ikea zbudowała szkołę z premii dla pracowników. Zgodzili się, by pomóc ofiarom trzęsienia ziemi
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA