PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ikea wspiera Ukraińców. Pomagają pracownicy wszystkich sklepów

Od początku wywołanej przez Rosję wojny na Ukrainie Ikea w Polsce angażuje się, zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnym, w pomoc osobom, które odczuwają jej skutki. W pierwszych czterech tygodniach wojny przekazano łącznie ponad 50 tys. produktów, które są realnym wsparciem dla ponad 36 tys. osób szukających schronienia w Polsce.

  • Justyna Koc
    jk
  • 28 mar 2022 11:10
Ikea wspiera Ukraińców. Pomagają pracownicy wszystkich sklepów
Centrum Dystrybucji Ikei w Jarostach przygotowało m.in. tymczasową noclegownię w Siechnicach koło Wrocławia (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Pracownicy Ikei zjednoczyli swoje działania, niosąc pomoc we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i samorządami.
  • W lokalne działania na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukrainie włączyły się wszystkie sklepy Ikei w Polsce.
  • Ponadto od pierwszych dni wojny jednym z priorytetów Ikei w Polsce było zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz ich rodzinom bezpośrednio dotkniętym tym konfliktem.

W pierwszych czterech tygodniach wojny Ikea przekazała łącznie ponad 50 tys. produktów, które są realnym wsparciem dla ponad 36 tys. osób szukających schronienia w Polsce.

- Wojna w Ukrainie to ogromna ludzka tragedia. Jesteśmy nią głęboko poruszeni. Jako Grupa Ingka w Polsce od samego początku współpracujemy z UNHCR, Fundacją Ocalenie, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz lokalnymi organizacjami pozarządowymi i samorządami zajmującymi się pomocą humanitarną – zarówno w Ukrainie, jak i w Polsce. Zdecydowana większość osób uciekających z Ukrainy to kobiety z dziećmi. Dlatego skupiamy się m.in. na tworzeniu bezpiecznych przestrzeni dla najmłodszych, w których mogą choć na chwilę zapomnieć o traumatycznych przeżyciach i po prostu być dziećmi - mówi Agata Czachórska, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Retail w Polsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Dali dach nad głową 7 tys. Ukrainek. Teraz otwierają restaurację

- Takie miejsca mają również ogromne znaczenie dla kobiet – dają im chwilę na kontakt z rodziną, wzięcie prysznica czy zaplanowanie kolejnych działań z poczuciem komfortu, że ich dzieci w tym czasie są bezpieczne. Tego typu inicjatywy są nie do przecenienia, ale jednocześnie dostrzegamy konieczność rozpoczęcia prac nad działaniami, które przyniosą stabilizację w życiu uchodźców i uchodźczyń. W naszych planach znajdują się m.in. tworzenie bezpiecznych, długoterminowych miejsc zakwaterowania i działania ułatwiające znalezienie zatrudnienia, zwłaszcza dla kobiet - dodaje.

W trosce o pracowników

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ikea wspiera Ukraińców. Pomagają pracownicy wszystkich sklepów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA