Ikea wspólnie z Fundacją Ocalenie stworzyła przestrzenie przyjazne dzieciom w punktach recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy.

Pierwsza przestrzeń zabaw i opieki prowadzona przez Fundację Ocalenie i wyposażona przez Ikeę została uruchomiona w Hrubieszowie już w marcu. Obecnie takie przestrzenie funkcjonują już w sześciu punktach recepcyjnych, a skorzystało z nich już ponad 4 tys. dzieci.

Pomoc w wyposażeniu przestrzeni zapewniły sklepy Ikei z Krakowa oraz z Lublina, a w ich zaprojektowaniu projektanci Ikei.
- Od początku wojny skupiamy się na zapewnieniu pomocy osobom uciekającym przed wojną z Ukrainy. Wśród wszystkich tych osób, które ucierpiały w jej wyniku na szczególną opiekę zasługują dzieci, które musiały opuścić swój dom – miejsce, które kojarzy im się z ciepłem, bezpieczeństwem i zabawą. Jako Ikea mamy nadzieję, że miejsca zabawy stworzone wspólnie z Fundacją Ocalenie da im choć przez chwilę możliwość beztroskiej zabawy w bezpiecznych warunkach – mówi Agata Czachórska, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Retail w Polsce.
Czytaj też: Ikea zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi. Co z 15 tys. pracowników?
- Już w pierwszych dniach po inwazji Rosji na Ukrainę zespół Fundacji Ocalenie odwiedził uruchomione przy granicy polsko-ukraińskiej punkty recepcyjne. Brak w tych miejscach odpowiednio zorganizowanej opieki dla dzieci, którym często towarzyszy tylko jedno z rodziców - zwykle mama - uznaliśmy za problem, który wymaga pilnego rozwiązania. Dzięki wsparciu partnerów, udało nam się szybko uruchomić przestrzenie, które zwiększają bezpieczeństwo dzieci i zapewniają dobre warunki do zabawy i odpoczynku - mówi Agata Kołodziej, członkini zarządu Fundacji Ocalenie i koordynatorka działań Fundacji na rzecz dzieci i młodzieży.


KOMENTARZE (0)