×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ikea tworzy miejsca zabaw dla dzieci z Ukrainy

  • jk
  • 5 maj 2022 16:13

Ikea wspólnie z Fundacją Ocalenie stworzyła przestrzenie przyjazne dzieciom w punktach recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy.

Ikea tworzy miejsca zabaw dla dzieci z Ukrainy
Pomoc w wyposażeniu przestrzeni zapewniły sklepy Ikei z Krakowa oraz z Lublina, a w ich zaprojektowaniu projektanci Ikei (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pierwsza przestrzeń zabaw i opieki prowadzona przez Fundację Ocalenie i wyposażona przez Ikeę została uruchomiona w Hrubieszowie już w marcu. Obecnie takie przestrzenie funkcjonują już w sześciu punktach recepcyjnych, a skorzystało z nich już ponad 4 tys. dzieci.

Przestrzenie zabaw i opieki funkcjonują już w sześciu punktach recepcyjnych, a skorzystało z nich już ponad 4 tys. dzieci (Fot. mat. pras.)
Przestrzenie zabaw i opieki funkcjonują już w sześciu punktach recepcyjnych, a skorzystało z nich już ponad 4 tys. dzieci (Fot. mat. pras.)

Pomoc w wyposażeniu przestrzeni zapewniły sklepy Ikei z Krakowa oraz z Lublina, a w ich zaprojektowaniu projektanci Ikei.

- Od początku wojny skupiamy się na zapewnieniu pomocy osobom uciekającym przed wojną z Ukrainy. Wśród wszystkich tych osób, które ucierpiały w jej wyniku na szczególną opiekę zasługują dzieci, które musiały opuścić swój dom – miejsce, które kojarzy im się z ciepłem, bezpieczeństwem i zabawą. Jako Ikea mamy nadzieję, że miejsca zabawy stworzone wspólnie z Fundacją Ocalenie da im choć przez chwilę możliwość beztroskiej zabawy w bezpiecznych warunkach – mówi Agata Czachórska, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Retail w Polsce.

Czytaj też: Ikea zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi. Co z 15 tys. pracowników?

- Już w pierwszych dniach po inwazji Rosji na Ukrainę zespół Fundacji Ocalenie odwiedził uruchomione przy granicy polsko-ukraińskiej punkty recepcyjne. Brak w tych miejscach odpowiednio zorganizowanej opieki dla dzieci, którym często towarzyszy tylko jedno z rodziców - zwykle mama - uznaliśmy za problem, który wymaga pilnego rozwiązania. Dzięki wsparciu partnerów, udało nam się szybko uruchomić przestrzenie, które zwiększają bezpieczeństwo dzieci i zapewniają dobre warunki do zabawy i odpoczynku - mówi Agata Kołodziej, członkini zarządu Fundacji Ocalenie i koordynatorka działań Fundacji na rzecz dzieci i młodzieży.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ikea tworzy miejsca zabaw dla dzieci z Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA