PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Grupa Energa powołała Fundację Kropelka Energii

  • Autor: KDS
  • 19 lip 2017 13:12

Grupa Energa powołała do życia Fundację Kropelka Energii. Wcześniej pracownicy, którzy honorowo oddawali krew działali w nieformalnym klubie. Zmiana pomoże jeszcze skuteczniej działać na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. W ten sposób firma wspiera też ideę CSR.

Grupa Energa powołała Fundację Kropelka Energii
Adobe Stock
REKLAMA

• Grupa Energa zdecydowała się zmienić formę prawną działającego od 2012 roku nieformalnego klubu dawców krwi. 

• W ciągu pięciu lat pracownicy Grupy Energa oraz ich przyjaciele zebrali ponad 717 litrów krwi. Wraz z powołaniem do życia FKE planują pobijać nowe rekordy. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Najbliższa zbiórka krwi odbędzie się w piątek (21 lipca) na parkingu przy Olivia Business Centre (OBC) w Gdańsku. 

Do powstania w 2012 roku Nieformalnego Klubu Honorowych Dawców Krwi Energa „Kropelka Energii”, który właśnie zmienił status prawny, przyczyniło się dwóch pracowników Energi, Tomasz Rubanowicz i Piotr Krysiński. Teraz to oni stanęli na czele nowo powołanej fundacji (odpowiednio są prezesem i wiceprezesem zarządu FKE - przyp. red).

5 lat działania, duże efekty

W ciągu pięciu lat działania Klubu pracownicy Grupy Energa oraz ich przyjaciele zebrali ponad 717 litrów krwi, z czego 244 litry w 2016 roku. Z akcji na akcję liczba osób decydujących się wesprzeć ten pomysł rosła. Podobnie, jak potrzeby służby zdrowia. Dlatego w 2017 r. - już pod szyldem Fundacji Kropelka Energii - zaplanowane są jeszcze trzy akcje: 21 lipca, 29 września i 1 grudnia.

- Zapotrzebowanie na krew i jej składniki nieustannie rośnie. Zmiana formy funkcjonowania klubu była konieczna, aby rozszerzyć możliwości organizacyjne, wynikające z potrzeby rozwoju tego projektu. Bardzo się cieszę z ogromnego wsparcia, jakie dostaliśmy od pracowników Grupy Energa. To dzięki nim mieliśmy motywację, aby dążyć do osiągnięcia założonego celu – mówi Tomasz Rubanowicz. – Nie możemy także nie podziękować wszystkim partnerom Kropelki Energii, bez nich nie bylibyśmy w tym miejscu – dodaje Piotr Krysiński.

Jak przypominają honorowi dawcy krwi, od każdego dawcy jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi, a organizm w kilka godzin „odrabia te straty” i nie odczuwa ich ubytku.

Dzięki powołaniu Fundacji Kropelka Energii, organizatorzy zbiórek chcą poszerzyć krąg osób, które będą wspierały tę ideę. Już zaprasza wszystkich pracujących w Olivia Business Centre (OBC) w Gdańsku, ich rodziny i przyjaciół, a także mieszkańców Trójmiasta i turystów, do udziału w najbliższej akcji zbiórki krwi. termin: piątek, 21 lipca 2017 roku na parkingu C przy OBC, w godzinach od 8:30 do 14:30. Dla dawców dostępne będą krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Dodatkowo FKE przyjmuje zgłoszenia zapotrzebowania na krew oraz już oddaną jednostkę krwi drogą mailową pod adresem: ekropelka@energa.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grupa Energa powołała Fundację Kropelka Energii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA