PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Gospodarka niskoemisyjna może dać szansę na nowe miejsca pracy

  • Autor: PAP/RAF
  • 5 gru 2019 16:24

W Kanadzie przedstawiciele biznesu, związków zawodowych, instytucji apelują o wzmożenie działań na rzecz ochrony klimatu. Wystosowali list w tej sprawie do swojego rządu.

Gospodarka niskoemisyjna może dać szansę na nowe miejsca pracy
Adobe Stock
REKLAMA
  • List zawiera spis zadań do wykonania przez rząd Justina Trudeau i premierów poszczególnych prowincji, by Kanada wypełniła cel redukcji emisji gazów cieplarnianych i jednocześnie pozostała konkurencyjna gospodarczo. 
  • Globalna transformacja w stronę gospodarki niskoemisyjnej do 2030 roku szacowana jest na 26 bilionów dolarów i może stworzyć 65 milionów nowych miejsc pracy na całym świecie. 
  • Walka ze zmianami klimatycznymi była jednym z głównych tematów niedawnej kampanii wyborczej i stanowi kość niezgody między rządem federalnym a produkującymi ropę zachodnimi prowincjami Alberta i Saskatchewan. 

O liście napisał w środę dziennik "The Globe and Mail". List zawiera spis zadań do wykonania przez rząd Justina Trudeau i premierów poszczególnych prowincji, by Kanada wypełniła cel redukcji emisji gazów cieplarnianych i jednocześnie pozostała konkurencyjna gospodarczo. 

Dokument opublikowano w trakcie toczącej się w Madrycie konferencji klimatycznej COP25 i na dzień przed czwartkowym expose premiera Trudeau. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Polityka redukcji emisji CO2 wpłynie na wielkość zatrudnienia w górnictwie

"Polityki, plany i programy wprowadzone w ostatnich latach przez wiele rządów w całej Kanadzie stworzyły fundament pod przyszły sukces, ale potrzeba więcej. Musimy zwiększyć nasze wysiłki i skupić się na wdrażaniu, aby osiągnąć prawdziwy postęp na drodze do silniejszej, czystszej gospodarki" - apelują liderzy biznesu i społeczeństwa obywatelskiego w ramach inicjatywy "Smart Prosperity" ("Inteligentny dobrobyt").

Ich zdaniem globalna transformacja w stronę gospodarki niskoemisyjnej do 2030 roku szacowana jest na 26 bilionów dolarów i może stworzyć 65 milionów nowych miejsc pracy na całym świecie.

"Stworzy to szanse we wszystkich sektorach gospodarki. Kanadyjski sektor cleantech może skorzystać z rosnącego światowego rynku, który ma się podwoić w ciągu następnych pięciu lat. Z kolei zwiększenie innowacyjności i efektywności w sektorach bogactw naturalnych i energetyki, w których Kanada jest bardzo silna, stanowi szansę rzędu 3,6 bilionów dolarów do roku 2030" - napisano.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gospodarka niskoemisyjna może dać szansę na nowe miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA