Na dachu Galerii Madison od niedawna mieszkają pszczoły. To jednak nie dzieło natury, a celowe działanie centrum handlowego. - Dzięki temu będziemy mogli przyczynić się do ratowania zagrożonej populacji pszczół - wyjaśnia Anna Thomas, dyrektor zarządzający galerii.
-
- •2 sie 2018 17:36

- Wraz z niedawno zakończonym remontem i odświeżeniem wnętrza Galerii Madison przemiany przeszedł także dach budynku. Pojawiły się na nim nowe elementy - pszczele pasieki.
- Owadami opiekuje się Pszczelarium - organizacja promująca ochronę i hodowlę pszczół, która zajmuje się stawianiem pasiek m.in. na dachach biurowców i centrów handlowych.
- Uzyskany dzięki miejskim pszczołom miód będzie można kupić na terenie galerii.
- Uważamy, że praca na rzecz środowiska powinna być wpisana w DNA każdego przedsiębiorstwa. Dlatego Galeria Madison postanowiła dołączyć do ruchu ratującego jeden z podstawowych elementów naszego ekosystemu, jakim są pszczoły - mówi Anna Thomas, dyrektor zarządzający Galerii Madison.
Pożytecznymi owadami opiekuje się Pszczelarium - organizacja promująca ochronę i hodowlę pszczół, która już od kilku lat zajmuje się stawianiem pasiek m.in. na dachach biurowców i centrów handlowych.
- Założenie pasieki z Pszczelarium nie tylko daje nam miód, ale przede wszystkim jest działaniem w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu na rzecz lokalnej wspólnoty. Dzięki założeniu pasieki na dachu Madisona będziemy mogli przyczynić się do ratowania zagrożonej populacji pszczół - dodaje Anna Thomas.
Czytaj też: Leroy Merlin włącza się do walki ze smogiem
Organizacja powstała na podwalinach rodzinnej hodowli pszczół - jej założycielem jest pochodzący z podwarszawskiej Wilgi Kamil Baj, który wszystkiego o pszczelim fachu dowiedział się od ojca. Jak dotąd, w samej Warszawie Pszczelarium założyło 18 pasiek, które łącznie skupiają około 90 uli.
- Szacuje się, że około 75 proc. naszego pożywienia zależy bezpośrednio lub pośrednio od pszczół i innych owadów zapylających - mówi Kamil Baj, właściciel Pszczelarium.- Miód miejski jest niekiedy bardziej ceniony niż miód wiejski, ponieważ w miastach pyłek kwiatowy, który zbierają pszczoły, nie jest skażony pestycydami do ochrony roślin. Zimą natomiast, w okresie występowania smogu w miastach, pszczoły nie latają i spędzają czas w ulu.

KOMENTARZE (3)