PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Future Processing uczy seniorów bezpieczeństwa w sieci

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 15 lis 2019 14:32

Future Processing (FP), dostawca oprogramowań dla biznesu, postanowił zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników i ich bliskich w sieci. Firma z Gliwic zorganizowała wykład dla członków rodzin swoich pracowników poświęcony aspektom bezpieczeństwa w internecie.

Future Processing uczy seniorów bezpieczeństwa w sieci
Adobe Stock
REKLAMA
  • Dane z Australii pokazują, że im ktoś starszy, tym łatwiej pada ofiarą przestępstw w sieci.
  • Jak podkreśla FP w trakcie organizowanej prelekcji omówionych zostanie pięć zagadnień bezpieczeństwa przygotowanych na podstawie działania przestępców.
  • FP przypomniało też dekalog bezpieczeństwa w internecie.

Future Processing (FP) nawiązało do Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który obchodziliśmy 14 października. Firma z Gliwic zorganizowała wykład dla członków rodzin swoich pracowników. Celem edukacyjnego spotkania jest ostrzeżenie pracowników i ich bliskich przed zagrożeniami w sieci. Wykład odbędzie się 16 listopada w siedzibie Future Processing w Gliwicach.

Dlaczego osoby starsze trzeba uczulać na podejrzaną aktywność na stronach internetowych, mailach i w sieciach społecznościowych? Według australijskiego serwisu scamwatch.gov.au ponad połowa wpływających do niego zgłoszeń o oszustwach polegających na wzbudzeniu zaufania, a następnie wykorzystanie tego faktu do wyłudzenia pieniędzy pochodzi od osób powyżej 45 roku życia. Jednocześnie aż 63 proc. strat z tego tytułu było zanotowanych w tej grupie wiekowej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: PGNiG wspomoże kombatantów wojny obronnej 1939 roku

O ile w Polsce ta sytuacja nie jest do końca zbadana, nie ulega wątpliwości, że zagrożenie istnieje i jest realne. Sposoby wykorzystania internetu przez przestępców są podobne pod każdą szerokością geograficzną. Stąd inicjatywa FP.

- Powszechność nowych technologii sprawia, że jesteśmy w znacznym stopniu narażeni na różnego rodzaju oszustwa i przestępstwa, będące niestety nieodłącznym elementem cyfrowego świata - mówi Dominik Samociuk, manager ds. cyberbezpieczeństwa w FP. - Zajmując się na co dzień bezpieczeństwem informatycznym w dużej firmie dostrzegam, jak wiele obytych z technologią osób daje się nabrać oszustom. To uzmysławia również jakie zagrożenie czyha na osoby mniej obeznane - dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Future Processing uczy seniorów bezpieczeństwa w sieci

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA