Fundacja PKO Banku Polskiego nagradza zdolnych studentów

W lipcowych 37 Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym w Sankt Petersburgu wzięło udział 120 drużyn z całego świata. Fundacja PKO Banku Polskiego przyznała stypendia drużynie z Uniwersytetu Warszawskiego, która wywalczyła srebrny medal.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fundacja PKO Banku Polskiego nagradza zdolnych studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

23 lip 2013 18:56


Podczas 37 Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym wzięło udział 120 drużyn z 91 krajów, z czego Polskę reprezentowały trzy zespoły: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski.

Najwyższą (6 lokatę: pierwsze cztery zespoły zdobyły złoty medal, kolejne cztery srebrny, a następne brązowy) dla naszego kraju lokatę zajęła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w skład której weszli Marcin Andrychowicz, Maciej Klimek i Tomasz Kociumaka z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

Pozostałe Polskie drużyny uplasowały się kolejno Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa zdobyli brąz i 9 miejsce, Zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego zajął 34 miejsce. Zawody wygrał zespół Narodowego Uniwersytetu Badawczego ITMO z Sankt Petersburga.

Drużyny otrzymały do rozwiązania 12 zadań na których wykonanie przysługiwało im pięć godzin. Zadania należały do problemowych i wymagały znajomości i umiejętności programowania w jednym z trzech języków C, C++ i Java.

Fundacja PKO Banku Polskiego drugi rok z rzędu ufundowała stypendia dla członków najlepszej polskiej ekipy startującej w finałach.

Kolejny finał za rok. Zawody odbędą się w Jekaterynburgu w Rosji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.