Fundacja Orlen wybrała nowych "Mistrzów Chemii"

Dwanaścioro najlepszych uczniów, którzy ubiegali się o stypendium w ramach ogólnopolskiego programu „Mistrzowie CHEMII”, otrzyma od Fundacji Orlen - Dar Serca, wsparcie w wysokości blisko 1 000 zł miesięcznie i rozpocznie od września naukę w Liceum Akademickim w Toruniu oraz Technikum Chemicznym i Ochrony Środowiska nr 3 w Krakowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fundacja Orlen wybrała nowych "Mistrzów Chemii"

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 sie 2013 19:59


To już druga edycja programu stypendialnego dla najzdolniejszych młodych chemików.

Program „Mistrzowie CHEMII", finansowany ze środków Fundacji Orlen - Dar Serca, objęty jest patronatem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, a realizowany we współpracy z dwoma szkołami średnimi: Zespołem Szkół UMK - Gimnazjum i Liceum Akademickim w Toruniu oraz Technikum Chemicznym i Ochrony Środowiska nr 3 w Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie z Krakowa.

To w tych dwóch placówkach uczyć się będą wybrani przez Komisję Stypendialną uczniowie. Szkoły współpracują z uznanymi ośrodkami akademickimi, m.in. Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, oferując uczniom możliwości udziału w zajęciach i projektach prowadzonych przez uczelnie.

Laureaci II edycji programu „Mistrzowie CHEMII" wykazali się bardzo dobrymi wynikami w nauce, osiągnięciami w dziedzinie chemii i postawą pro-społeczną.

Stypendyści programu „Mistrzowie CHEMII" będą korzystać ze wsparcia Fundacji przez cały okres nauki w szkole ponadgimnazjalnej na zasadach określonych w regulaminie programu. Fundacja pokryje koszty związane z edukacją - w tym koszty zakupu podręczników, pomocy szkolnych, zakwaterowania, wyżywienia oraz udziału uczniów w programie zajęć dodatkowych określonych przez szkołę.

Dodatkowo stypendyści otrzymywać będą od Fundacji Orlen - DAR SERCA comiesięczne kieszonkowe na pokrycie osobistych wydatków, związanych z nauką.

Podczas pierwszej edycji programu „Mistrzowie Chemii" zainaugurowanego w ubiegłym roku, stypendium otrzymało 10 uczniów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.