×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Fundacja Muszkieterów zabiera 600 dzieci na wakacje

  • km
  • Opublikowano: 11 lip 2022 13:08

W ramach akcji Wakacje z Muszkieterami Fundacja Muszkieterów po raz piąty organizuje letni wypoczynek dla dzieci w wieku 8-14 lat pochodzących z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych instytucji opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku na kolonie do Julinka pod Warszawą pojedzie 600 dzieci z całej Polski, w tym ok. 50, które przyjechały do naszego kraju z objętej wojną Ukrainy.

Fundacja Muszkieterów zabiera 600 dzieci na wakacje
W tym roku na kolonie do Julinka pod Warszawą pojedzie 600 dzieci z całej Polski (fot. mat. pras.)
REKLAMA

- Wartości Grupy Muszkieterów, takie jak: odwaga, uczynność, mądrość, otwartość, wrażliwość, sumienność, pracowitość i uczciwość są bliskie także sportowcom. Od kilkunastu lat wspieramy szermierzy z klubu Muszkieterowie Warta Poznań i z radością kontynuujemy tę działalność również w ramach akcji Wakacje z Muszkieterami. Treningi i zabawy, które prowadzą ambasadorzy, cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością i z pewnością są elementem, który wyróżnia nasze wyjazdy spośród wszystkich innych – wyjaśnia Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Wyjazdy są w pełni finansowane przez Fundacją Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché oraz dzięki klientom sklepów tych sieci, którzy zapełnili fundacyjne skarbonki ustawione przy kasach lub zakupili torby oznaczone logo Fundacji.

 Zobacz: "Dom z serca" prawie gotowy. Trwają prace wykończeniowe

- Rok szkolny jest dla dzieci pełen wyzwań i ciężkiej pracy, dlatego tak ważny jest wakacyjny wypoczynek. Zasługuje na niego każdy, bez względu na sytuację rodzinną, czy materialną. Akcja Wakacje z Muszkieterami powstała po to, by najmłodsi mogli beztrosko się bawić, wypoczywać na świeżym powietrzu i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami, ale także uczyć się. Ten rok jest wyjątkowy – w turnusach wezmą też udział dzieci, które przyjechały z Ukrainy. Mamy nadzieję, że takie prawdziwe wakacje pozwolą im choć na trochę oderwać się od tematu wojny i jeszcze bardziej zintegrować się z dziećmi z Polski – dodaje Marek Feruga.

W ciągu ostatnich czterech edycji akcji, Fundacja udzieliła wsparcia podopiecznym z ponad 5000 organizacji i wysłała na wakacje ponad 3500 dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy wakacyjny wyjazd poza miejsce zamieszkania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Fundacja Muszkieterów zabiera 600 dzieci na wakacje
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA