PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

CSR na przykładzie LPP. Wsparcie otrzymało ponad 100 organizacji

 • Gabriel Paździor
  GP
 • 24 sty 2020 14:05

W 2019 r. Fundacja LPP wsparła przeszło 100 organizacji. Przekazała za ich pośrednictwem potrzebującym darowizny rzeczowe oraz pieniężne o wartości ponad 2,8 mln złotych.

CSR na przykładzie LPP. Wsparcie otrzymało ponad 100 organizacji
Od grudnia 2017 r. działalność dobroczynna firmy kontynuowana jest pod egidą Fundacji LPP. (fot. pixabay.com)
REKLAMA
 • Wśród beneficjentów znalazły się domy dla dzieci, szpitale, placówki zajmujące się osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, bezdomnymi, niepełnosprawnymi, czy chorymi.
 • W sumie firma podarowała osobom w trudnej sytuacji materialnej ponad 135 tysięcy sztuk odzieży o wartości 2 mln złotych.
 • W dużej mierze wsparcie potrzebującym odbywało się w oparciu o zaangażowanie samych pracowników firmy. W ubiegłym roku 320 pracowników poświęciło 1650 godzin na prace wolontariackie.

Spółka LPP od dwóch dekad angażuje się w działalność charytatywną, w ramach której dotąd przekazała na rzecz potrzebujących ponad 22 miliony złotych. Beneficjentów pomocy LPP znajdziemy w całej Polsce.

Od grudnia 2017 r. działalność dobroczynna firmy kontynuowana jest pod egidą Fundacji LPP powołanej by przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu, realizować działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska oraz wspierać potrzebujących z najbliższego sąsiedztwa firmy na Pomorzu i w Małopolsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Szczególnie koncentrujemy się na pomocy młodzieży i dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej - podkreśla Sławomir Ronkowski, wiceprezes zarządu Fundacji LPP i dyrektor komunikacji LPP. Przypominał on, że tylko na ten cel przeznaczyliśmy w ubiegłym roku ponad 320 tysięcy złotych. - W ramach tych środków między innymi zorganizowaliśmy wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży na Pomorzu i w Małopolsce, ufundowaliśmy stypendia podopiecznym Funduszu Dzieci Osieroconych i doposażyliśmy domy dla dzieci oraz schroniska dla osób bezdomnych.

Główni partnerzy, których Fundacja wspiera w tym zakresie to m.in. Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Fundacja Rodzinny Gdańsk, Towarzystwo Nasz Dom Krakowskie Domy Dla Dzieci, Fundacja Hospicyjna (realizująca Fundusz Dzieci Osieroconych), Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bliżej Centrum” czy Stowarzyszenie Opiekuńczo-Resocjalizacyjne „Prometeusz”.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: CSR na przykładzie LPP. Wsparcie otrzymało ponad 100 organizacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • plz 2020-01-31 16:28:21

  Pokażcie mi inną polską firmę, która tak mocno angażuje się w pomoc potrzebującym.

 • Połek 2020-01-31 15:26:05

  LPP chyba chętnie się angażuje w pomoc, teraz czytałem, że firma ma wysyłać maski do Chin.

 • Kuba 2020-01-30 12:46:28

  Na pewno pomogli wielu potrzebującym.

 • Rajczyk 2020-01-28 19:04:56

  Brawo za to. Myślę, że warto o tym pisać, bo niektórzy myślą, że korporacje to tylko liczenie zysków, a przecież tam też są osoby, które mają dobre serca.

 • Daria 2020-01-28 14:41:27

  Wychodzi na to, że jednak polskie firmy również chcą pomagać, nie jesteśmy gorsi od zachodu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA