Francuska filia FM Logistic dołącza do Sojuszu dla Młodych

• Nestlé w 2013 roku zainicjowało program Alliance for Youth, którego celem jest zmniejszenie bezrobocia wśród ludzi młodych w Europie poprzez utworzenie do roku 2018 ponad 100 tys. miejsc pracy.
• Firma FM Logistic przyłączyła się do inicjatywy.
• Po włoskiej i rumuńskiej filii dołączyła również francuska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Francuska filia FM Logistic dołącza do Sojuszu dla Młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

12 lip 2016 9:38


Aż 23 proc. młodych Europejczyków uważa bezrobocie za główne wyzwanie, jakiemu społeczeństwo będzie musiało stawić czoła w ciągu najbliższych dziesięciu lat – podaje sondaż Nielsena przeprowadzony na zlecenie Alliance for Youth.

W tej sytuacji blisko 200 przedsiębiorstw – partnerów programu, podobnie jak Nestlé i FM Logistic – podjęło już działania zmierzające do zwiększenia zatrudnienia wśród ludzi młodych i tworzenia miejsc pracy. Skoncentrowane są one na trzech głównych celach: zmniejszeniu poziomu bezrobocia wśród tej grupy wiekowej, wspieraniu ponownej integracji zawodowej grup w szczególnie trudnej sytuacji i rozwoju praktyk zawodowych.

Do Alliance for Youth przystąpiła firma FM Logistic France, działająca w sektorze sektorze usług magazynowych, przewozowych i pakowania. Poza wspólnymi działaniami (zebrania, warsztaty, itd.) prowadzonymi przez partnerów programu, firma ze swojej strony zaangażowała się w realizację trzech ambitnych celów polegających na zwiększeniu:

• liczby uczących się zawodu w stosunku do ogółu zatrudnionych, niezależnie od posiadanego przez nich dyplomu, od absolwentów szkół zawodowych do absolwentów studiów magisterskich;

• liczby zatrudnianych osób poniżej 26. roku życia, dzięki umowom „międzypokoleniowym”, których celem jest trwała integracja ludzi młodych na rynku pracy;

• odsetka umów o pracę na czas nieokreślony zawieranych z osobami pracującymi dotychczas w firmie na podstawie umów o staż.

Działania te dotyczą następujących stanowisk: operator wózka widłowego, szef ekipy, kierownik ds. eksploatacji, inżynier procesu, kierownik projektu, inżynier itd.

Ponadto FM Logistic France zatrudnia co roku blisko 200 stażystów, zawiera około 100 umów stażowych i daje szansę wielu młodym ludziom, zwłaszcza dzięki programowi Young graduate, zwanym „Inkubatorem”.

Grupa FM Logistic zaangażowała się także w mecenat kompetencyjny, oddelegowując nieodpłatnie swoich pracowników, aby dzielili się swoimi kompetencjami z młodymi w czasie pracy.

Niektóre struktury wychodzą naprzeciw potrzebom najmłodszych i najmniej doświadczonych, organizując specjalne dni „przygotowania do rynku pracy” (redagowanie CV, pisanie listów motywacyjnych, przygotowanie do rozmów o pracę) czy spotkania pozwalające poznać zawody z branży logistyki. Grupa FM uczestniczyła również w forum „Młodzież Przyszłości” we wrześniu 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.