×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

FM Logistic powołał fundację korporacyjną

  • Autor: JS
  • 29 sie 2017 17:59

FM Logistic, jeden z głównych graczy na międzynarodowym rynku usług w zakresie magazynowania, transportu i pakowania, powołał niedawno do życia fundację korporacyjną o nazwie „FM FOUNDATION”. Pierwsze trzy oddziały firmy, w tym polski oddział, rozpoczęły realizację programów skierowanych do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

FM Logistic powołał fundację korporacyjną
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Polski oddział FM rozpoczął współpracę partnerską z Fundacją Robinson Crusoe.

• Wspólnie opracowują mechanizm ekonomicznego i społecznego usamodzielniania młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych.

- „Zrównoważony rozwój jest centralnym elementem strategii Grupy FM, Chcąc wspierać projekty o charakterze humanitarnym, społecznym i środowiskowym, grupa założyła fundację korporacyjną, której celem będzie wspomaganie i współtworzenie projektów innowacji społecznej w dziedzinie integracji i opieki nad dziećmi” – informuje Piotr Sukiennik, dyrektor zarządzający na Europę Centralną w FM Logistic.

Oddziały FM Logistic w Polsce, we Francji i w Brazyli nawiązały współpracę z wyspecjalizowanymi organizacjami pozarządowymi w celu stworzenia i wsparcia programów na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i włączania młodzieży w trudnej sytuacji życiowej.

Polski oddział FM rozpoczął współpracę partnerską z Fundacją Robinson Crusoe. Wspólnie opracowują mechanizm ekonomicznego i społecznego usamodzielniania młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych. Wychowankowie będą mieli możliwość wejścia do świata biznesu dzięki stażom organizowanym w czasie wakacji szkolnych.

Dodatkowe jesienne warsztaty poświęcone zawodom z sektora logistyki pozwolą poszerzyć horyzonty większemu gronu uczestników i rozszerzyć społeczny wpływ przedsięwzięcia poprzez sieć kontaktów indywidualnych. Promowanie potencjału zawodów związanych z logistyką ułatwi zawodowe ukierunkowanie młodych odbiorców.

Z kolei francuski oddział FM Logistic podpisał umowę partnerską z Apprentis d’Auteuil, stowarzyszeniem realizującym programy w zakresie opieki, edukacji, szkoleń i integracji skierowane do młodzieży. Dzięki temu możliwe będzie utworzenie pierwszej szkoły logistyki dla osób w wieku 18-25 lat, która umożliwi uzyskanie dyplomu.

W ramach partnerstwa FM Logistic Francja i Stowarzyszenie Apprentis d’Auteuil zamierzają wspierać młodych ludzi, którzy napotykają poważne trudności o charakterze edukacyjnym, społecznym czy rodzinnym, i którym zagraża wykluczenie. Organizacje pragną pomóc im w powrocie do aktywnego życia, dając im zawód z obiecującymi perspektywami.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: FM Logistic powołał fundację korporacyjną
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA