×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poland Business Run 3 września 2017: Na linii startu zamelduje się 21 tys. biegaczy

  • Autor: PAP/MN
  • 2 wrz 2017 10:49

Rekordowa liczba ponad 21 tys. biegaczy pobiegnie w niedzielę w ośmiu miastach w Polsce w tegorocznym biegu charytatywnym Poland Business Run.

Poland Business Run 3 września 2017: Na linii startu zamelduje się 21 tys. biegaczy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Dochód z imprezy będzie przeznaczony na wsparcie leczenia co najmniej 63 osób z niepełnosprawnością ruchową.

• Firmy rywalizują ze sobą nie tylko pod względem czasu, w którym ich drużyny ukończą sztafetę, lecz także pod względem kwot wpłacanych do fundacji.

• Zdaniem organizatorów, liczba biegaczy startujących w całym kraju w Poland Business Run plasuje tę imprezę jako największy bieg w kraju.

Jak poinformowała Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run (PBR), w tym roku bieg odbywa się jednocześnie w ośmiu miastach: w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, we Wrocławiu, Gdańsku oraz - po raz pierwszy - w Lublinie.

Jego uczestnicy wystartują o tej samej godzinie. Bieg biznesowy ma formę sztafety. W skład każdej z nich wchodzi pięć osób, z których każda ma do przebiegnięcia 3,8 km. Udział w zawodach biorą przede wszystkim zgłoszone przez firmy drużyny składające się z ich pracowników, ale są także reprezentanci instytucji kultury, samorządów i uczelni.

Firmy rywalizują ze sobą nie tylko pod względem czasu, w którym ich drużyny ukończą sztafetę, lecz także pod względem kwot wpłacanych do fundacji. Środki pochodzą z opłat startowych uczestników, dobrowolnych wpłat dokonywanych w towarzyszącej biegom akcji "Pomagam bardziej", a także z bezpośredniego wsparcia finansowego od sponsorów biegów.

"Do tej pory 139 osób postawiliśmy na nogi od 2012 roku. Od momentu, kiedy ten projekt trwa, ponad 45 tysięcy osób już pobiegło i zebraliśmy do tej pory ponad 3,2 mln zł. Tym możemy się pochwalić, ale to jest dopiero początek, bo w tym roku padają kolejne rekordy" - podkreśliła Pleti.

Czytaj też: Akcje charytatywne - sposób na pomoc, ale też na promocję firmy

Według organizatorów tegoroczna, szósta edycja biegu charytatywnego już teraz pobiła zeszłoroczny rekord liczby biegaczy - ponad 21 tys. osób (ponad 16 tys. w ub.r.) oraz zebranych pieniędzy - 1 mln 440 tys. zł (1 mln 149 tys. w ub.r.). Pozwoli to pomóc 63 osobom z niepełnosprawnością ruchową wskazanym przez fundacje współpracujące z PBR.

Zdaniem organizatorów, liczba biegaczy startujących w całym kraju w Poland Business Run plasuje tę imprezę jako największy bieg w kraju, a do tego bieg o charakterze charytatywnym. "Niezwykle istotny jest charytatywny cel tej imprezy. Niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują i wsparcie dla innych jest tym, co wyróżnia ten bieg na wielką skalę" - zaznaczyła współorganizatorka Lidia Wiszniewska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poland Business Run 3 września 2017: Na linii startu zamelduje się 21 tys. biegaczy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA