PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Famur: 400 litrów farby, 60 par rąk do pracy - tak się pomaga po godzinach

  • Autor: aw
  • 18 lip 2017 10:03

400 litrów farby, ponad 60 par rąk chętnych do pracy – pracownicy TDJ oraz należących do Grupy spółek Famur, PGO i TDJ Estate, a także członkowie i stypendyści Fundacji TDJ uczestniczyli w niecodziennej inicjatywie malowania przychodni Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie.

Famur: 400 litrów farby, 60 par rąk do pracy - tak się pomaga po godzinach
Finał akcji miał miejsce 16 lipca (fot: famur.com/mat.pras.)
REKLAMA

Malowanie ścian w przychodni szpitala dziecięcego w GCZD zaplanowano w pięć kolejnych weekendów w czerwcu i w lipcu. W projekt zaangażowali się pracownicy zarówno stanowisk z obszaru produkcji i administracji, po menedżerów włącznie, ze spółek TDJ, Famur, PGO, TDJ Estate oraz Fundacji TDJ. W akcji wzięli udział również przedstawiciele projektu społecznego „Kopalnia Aktywności”, a także rodziny pracowników.

– Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zajmują szczególne miejsce w działalności prowadzonej zarówno przez TDJ, jak i spółki Grupy. W ramach Fundacji TDJ realizujemy zróżnicowane projekty, które skoncentrowane są przede wszystkim na wsparciu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży. Jesteśmy także otwarci na inicjatywy, których realizacja jest ważna dla otaczających nasze spółki społeczności lokalnych – mówi Marcin Zachowicz, dyrektor ds. komunikacji TDJ.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Pomysł na malowanie ścian w GCZD zrodził się w głowie jednej z pracownic TDJ, która kilkakrotnie korzystała ze swoim dzieckiem z pomocy lekarzy tego szpitala. Do uczestnictwa w tej inicjatywie nie trzeba było specjalnej zachęty. Odzew wśród pracowników był niesamowity. W akcji wzięło udział ponad 60 osób, w tym także bliscy naszych pracowników zatrudnionych w spółkach należących do Grupy TDJ, przedstawiciele Fundacji TDJ, a nawet byli pracownicy Famuru – mówi Anna Łomnicka, kierownik działu rozwoju organizacji Famur, jedna z koordynatorek akcji.

– To niezwykle budujące, że dotychczas nieznający się ludzie poświęcają swój wolny czas na to, by wspólnymi siłami pomagać innym. Zaangażowanie i zgranie zespołu było tak duże, że prace zakończyliśmy na tydzień przed planowanym terminem – dodaje.

To jednak nie koniec prac remontowych w przyszpitalnych przychodniach. Szpital planuje wkrótce zaprosić młodzież z katowickich szkół plastycznych do ozdobienia ścian kolorowymi malunkami. Do kącików dziecięcych trafią także przybory szkolne i zabawki przekazane przez mieszkańców pobliskiego Osiedla Franciszkańskiego w ramach zbiórki zorganizowanej przez TDJ Estate.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Famur: 400 litrów farby, 60 par rąk do pracy - tak się pomaga po godzinach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA