PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Fabryki przechodzą na ogrzewanie z odnawialnych źródeł

 • Autor: PAP/AT
 • 2 lis 2022 12:01

Dwie działające w Łodzi fabryki pralek i suszarek do ubrań przeszły na ogrzewanie pochodzące z odnawialnych źródeł energii - poinformował w środę ich właściciel, firma BSH. Zmiana oznacza ograniczenie rocznej emisji dwutlenku węgla do atmosfery o prawie 5 tys. ton.

Fabryki przechodzą na ogrzewanie z odnawialnych źródeł
Dwie fabryki BSH przeszły na ogrzewanie z OZE (fot. pixabay)
REKLAMA
 • Dwie łódzkie fabryki pralek i suszarek do ubrań należące do firmy BSH przeszły na ogrzewanie pochodzące z odnawialnych źródeł energii.
 • Zmiana oznacza ograniczenie rocznej emisji CO2 do atmosfery o prawie 5 tys. ton. Zużycie energii elektrycznej zmaleje natomiast o wartość, jaką rocznie zużywa około 2 tys. gospodarstw domowych
 • Zakłady BSH przy ul. Papierniczej i Lodowej są już ogrzewane ciepłem z elektrociepłowni Veolia Energia Łódź, które pochodzi tylko z odnawialnych źródeł energii, m.in. z biomasy.

Dwie fabryki BSH przeszły na ogrzewanie z OZE

"Dwie łódzkie fabryki pralek i suszarek do ubrań należące do firmy BSH przeszły na ogrzewanie pochodzące z odnawialnych źródeł energii. Zmiana oznacza ograniczenie rocznej emisji CO2 do atmosfery o prawie 5 tys. ton. Zużycie energii elektrycznej zmaleje natomiast o wartość, jaką rocznie zużywa około 2 tys. gospodarstw domowych" - przekazała spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Zakłady BSH przy ul. Papierniczej i Lodowej są już ogrzewane ciepłem z elektrociepłowni Veolia Energia Łódź, które pochodzi tylko z odnawialnych źródeł energii, m.in. z biomasy.

Czytaj też: Nadchodzą rewolucyjne przepisy. Firmy nie są na nie gotowe

"Dzięki inwestycjom m.in. w gospodarkę biomasową możemy dzisiaj oferować naszym odbiorcom, a w tym przypadku łódzkim zakładom BSH, ciepło wyprodukowane z odnawialnych źródeł energii. Naszym celem jest odejście od wykorzystania węgla w elektrociepłowniach Veolii do 2030 roku. Jest to pierwszy etap transformacji całego łódzkiego systemu ciepłowniczego na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 roku" - wyjaśniła prezes zarządu, dyrektor generalna Veolia Energia Łódź Anna Kędziora-Szwagrzak.

O tym, że również BSH stawia na zrównoważony rozwój zapewnił prezes zarządu BSH w Polsce Konrad Pokutycki. "Od projektowania energooszczędnych urządzeń, poprzez pozyskiwanie surowców, produkcję, aż po serwis i recykling - zawsze pamiętamy o ochronie środowiska naturalnego" - zaznaczył.

Produkty powstają bez pozostawiania śladu węglowego

Jak zapewniła spółka, od końca 2020 r. wszystkie fabryki, magazyny i biura BSH na świecie są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, co oznacza, że jej produkty powstają bez pozostawiania śladu węglowego. Grupa BSH zastępuje zielonymi źródłami 63 proc. energii. Pozostałe 37 proc. jest kompensowane przez projekty z certyfikatami Gold Standard i Verified Carbon Standard.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Fabryki przechodzą na ogrzewanie z odnawialnych źródeł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Energetyk 2022-11-16 00:47:03

  Wytniemy lasy ale użyjemy do ogrzewania biomasy :-(

 • Mokry 2022-11-02 18:26:34

  kto następny?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA