Po sukcesie książeczki „Klara Buduje” Grupa Erbud wraz z Fundacją Erbud Wspólne Wyzwania wydała drugą część „Klara buduje. Domek na drzewie”.
Po premierze książeczki odbędzie się drugi cykl warsztatów budowlanych dla dziewczynek „Młode MajstERki” (fot. mat. pras.)
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Erbud jako element swojej strategii na najbliższe lata stawia sobie za cel łamanie stereotypów związanych z branżą budowlaną.
Firma opublikowała drugą z serii książeczkę o budowaniu dla dziewczynek.
Jak podkreślają twórcy książki, ma ona prowokować do myślenia o budownictwie modułowym z drewna, które zdaniem Erbudu ma szanse zrewolucjonizować przyszłość branży.
Erbud jako element swojej strategii na najbliższe lata stawia sobie za cel łamanie stereotypów związanych z branżą budowlaną. Firma chce pokazać, że budowlanka to miejsce dobre także dla kobiet.
- W najbliższych latach w branży budowlanej i branżach pokrewnych zabraknie nawet ćwierć miliona pracowników. My, jako Erbud, już teraz myślimy o wyzwaniach z tym związanych i zapraszamy dziewczynki, aby obrały ścieżkę zawodową w budownictwie, choć na rynku pracy pojawią się dopiero za 20 lat – wyjaśnia wiceprezes Agnieszka Głowacka.
Klara buduje. Domek na drzewie - druga książka dla dziewczynek
Firma opublikowała drugą z serii książeczkę o budowaniu dla dziewczynek. Główna bohaterka Klara marzy o domku na drzewie. To, co na pozór wydaje się niemożliwe, z pomocą bliskich oraz silnej determinacji udaje się zrealizować. Dziewczynka odwiedza wujka, który kieruje fabryką obiektów modułowych z drewna, dzięki czemu jej marzenie o domku spełnia się w zaledwie kilka dni.
- Moim marzeniem jest świat wolny od stereotypów, który każdej młodej dziewczynie wkraczającej w dorosłość, daje równe szanse edukacyjne. Wielokrotnie byłam świadkiem, jak potężną siłą u młodych ludzi może być wiara we własne możliwości – mówi prezes Fundacji Erbud Lucyna Grzeszczak. Celem fundacji jest pomoc wychowankom domów dziecka przy starcie w dorosłe życie.
Agnieszka Głowacka, wiceprezes Grupy Erbud (fot. mat. pras.)
Po premierze książeczki odbędzie się drugi cykl warsztatów budowlanych dla dziewczynek „Młode MajstERki” organizowanych we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Firma oraz Centrum Nauki Kopernik za wspomniany cykl warsztatów otrzymała dwie statuetki w konkursie „Złote Spinacze” 2022 złoto w kategorii „Nieruchomości, budownictwo, dom i wnętrze” oraz brąz w kategorii „Sustainability i CSR Communications”. Warsztaty zostały także docenione w konkursie „Innowator ESG 2022” w kategorii innowacja w obszarze społecznym.
Jak podkreślają twórcy książki, ta ma prowokować do myślenia o budownictwie modułowym z drewna, które ma szanse zrewolucjonizować przyszłość branży. Przemysł budowlany odpowiada za 40 proc. światowej emisji CO2, stąd alternatywą jest budowanie z drewna, które jest właściwie jedynym odnawialnym surowcem budowlanym.
– Drewno to najbliższy człowiekowi surowiec budowlany. Sto lat temu odrzuciliśmy je i zastąpiliśmy betonem, stalą, plastikiem. Teraz widzimy, że taka technologia ma negatywny wpływ na środowisko i chcemy wrócić właśnie do drewna, które ma fantastyczne właściwości: jest plastyczne, trwałe. Drzewa podczas swojego wzrostu absorbują CO2 – mówi Theodor Kaczmarczyk, prezes MOD21, fabryki produkującej obiekty modułowe z drewna. To on był inspiracją do stworzenia postaci wujka Teodora w książeczce.
KOMENTARZE (0)