PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Enea wspiera Ukrainę. Przeznaczyła blisko 4 mln zł na pomoc

  • jk
  • 29 lip 2022 17:20

Grupa Enea i jej pracownicy angażują się w niesienie pomocy dla Ukrainy na wielu płaszczyznach. Przekazane do tej pory wsparcie finansowe i rzeczowe wyniosło blisko 4 mln zł.

Enea wspiera Ukrainę. Przeznaczyła blisko 4 mln zł na pomoc
Pracownicy Grupy Enea, poza organizacją zbiórek i ich transportem, zaangażowali się finansowo w niesienie pomocy (Fot. Kate McDaniel/Unsplash)
REKLAMA

Grupa Enea przystąpiła do organizacji działań pomocowych już w pierwszych dniach wojny. W tym czasie, podczas zbiórek organizowanych w spółkach grupy w całej Polsce, zebrano ponad 13 ton darów: środków czystości, żywności długoterminowej i przedmiotów codziennej potrzeby. Zbiórki odbywały się w 50 lokalizacjach, a dary zostały przekazane do punktów PCK, ośrodków recepcyjnych w dużych miastach oraz ośrodków wypoczynkowych Grupy Enea, w których, w najtrudniejszym momencie wojny, schronienie znalazło około 270 osób.

Uchodźcy mieszkali w Hotelu Energetyk w Kozienicach (woj. mazowieckie), Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie) i Sierakowie (woj. wielkopolskie). W ośrodku tymczasowego pobytu w Starym Tartaku pod Lublinem pracownicy Lubelskiego Węgla Bogdanka udostępnili miejsca dla około 40 osób. W sumie Grupa Enea jest gotowa na przyjęcie blisko 400 osób. Dziś, ze względu na zmniejszenie ryzyka działań wojennych w centralnych i zachodnich okręgach Ukrainy oraz powrót wielu uchodźców do swoich domów, w ośrodkach Enei przebywa ok. 160 osób, w większości matki z dziećmi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Inflacja studzi chęć niesienia pomocy Polaków

Pracownicy Grupy Enea, poza organizacją zbiórek i ich transportem, zaangażowali się finansowo w niesienie pomocy. Na specjalnym koncie uruchomionym przez Fundację Enea uzbierano prawie 47 tys. zł. Darczyńcami byli wyłącznie pracownicy grupy, a wsparcie finansowe zostało przekazane Caritas Poznań.

Pracownicy włączyli się również aktywnie w program grantowy Potęga poMocy. Pięć inicjatyw, nagrodzonych grantami w wysokości 4 000 - 5 000 zł zostało zrealizowanych wraz z wolontariuszami Grupy działającymi w swoich lokalnych środowiskach. Pomoc otrzymali dorośli i dzieci, m.in. z domów dziecka czy przebywające w szpitalach.

Do tej pory Fundacja Enea wsparła lub finalizuje przekazanie funduszy na łączną kwotę ponad 900 tys. zł. Wsparcie finansowe przekazywane jest organizacjom, które w sposób profesjonalny pomagają uchodźcom na terenach przygranicznych i w ośrodkach w głębi kraju.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Enea wspiera Ukrainę. Przeznaczyła blisko 4 mln zł na pomoc

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA