PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Enea czeka na zgłoszenia do programu stypendialnego. Najzdolniejsi uczniowie otrzymają po 3 tys. zł

Do 15 października Enea czeka na zgłoszenia do programu stypendialnego Akademia Talentów. Najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów mogą otrzymać 3 tys. zł. Zaś szkoły grant w wysokości 10 tys. zł.

Enea czeka na zgłoszenia do programu stypendialnego. Najzdolniejsi uczniowie otrzymają po 3 tys. zł
Adobe Stock
REKLAMA

• Enea Akademia Talentów jest programem dla uczniów oraz szkół publicznych z tych obszarów Polski, na których Grupa jest szczególnie aktywna biznesowo.

• To przede wszystkim województwa północno-zachodnie, a także okolice Kozienic, Połańca, Białegostoku i Bogdanki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Patronat honorowy nad Eneą Akademią Talentów objęli już: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

- Projekt wpisuje się w nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności za najbliższe otoczenie firmy – podkreśla Mirosław Kowalik, prezes Enei. – Chcemy wspierać najzdolniejsze dzieci w rozwoju ich zainteresowań naukowych, artystycznych i sportowych. Akademia Talentów ma też inspirować szkoły oraz nauczycieli do twórczej pracy w oparciu o innowacyjne, nowoczesne metody i techniki edukacyjne – dodaje Kowalik.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjów, którzy mają udokumentowane osiągnięcia i rozwijają swoje talenty w sporcie, nauce lub sztuce. Do Akademii mogą zgłaszać się również publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne, zlokalizowane na terenie działania spółek z Grupy Enea, które zamierzają realizować projekty wspierające rozwój zainteresowań swoich uczniów.

Czas na zgłoszenie mija 15 października. Można tego dokonać wyłącznie przez internet na stronie www.enea.pl/pl/akademiatalentow. Spośród zgłoszeń jury wybierze maksymalnie 36 uczniów i 30 szkół kwalifikujących się do drugiego etapu. W nim uczniowie będą musieli przygotować zadanie, w którym pokażą jak wykorzystają swoje stypendium. Zadanie to powinno inspirować innych do ubiegania się o stypendia. Rolą szkół będzie udowodnienie, że ich projekt będzie rozwijać zdolności uczniów i inspirować inne szkoły do poszukiwania innowacyjnych sposobów na rozwój talentów.

Najlepsi zostaną wybrani przez jury oraz w toku głosowania internautów. Zwycięzców - uczniów i szkoły poznamy 10 stycznia. Utalentowani młodzi ludzie otrzymają stypendia w wysokości 3 000 zł, szkoły - granty o wartości 10 000 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Enea czeka na zgłoszenia do programu stypendialnego. Najzdolniejsi uczniowie otrzymają po 3 tys. zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA