×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ekologia ważna dla firm i pracowników. Często to ona decyduje o atrakcyjności oferty

Wiele firm wprowadziło już rozwiązania, dzięki którym zyskały miano zrównoważonych biznesów, wrażliwych na kwestie ekologiczne i etyczne. Ten pozytywny trend ukierunkowany jest przede wszystkim na zatrzymanie zmian klimatycznych. Coraz więcej mówi się jednak o biznesowych korzyściach takiego przedsięwzięcia. Podejście proekologiczne to bowiem możliwość ograniczenia kosztów działalności firmy. Ekologiczne nastawienie przejawia się również w decyzjach zawodowych podejmowanych przez kandydatów. Młodzi pracownicy coraz częściej od miejsca pracy oczekują czegoś więcej niż atrakcyjnego wynagrodzenia. Chcą identyfikować się z kulturą organizacyjną i wyznawanymi przez firmę wartościami - wynika z raportu Hays Poland.

Ekologia ważna dla firm i pracowników. Często to ona decyduje o atrakcyjności oferty
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Organizacje na całym świecie odczuwają rosnącą presję, aby do swojej działalności wprowadzać rozwiązania proekologiczne.
  • Coraz częściej nie są to postulaty wyłącznie konsumentów, którzy odwracają się od firm szkodzących środowisku, lecz również pracowników i kandydatów.
  • Odpowiedzialność społeczna, etyka i zrównoważony rozwój stają się bowiem istotnymi argumentami także w podejmowaniu decyzji zawodowych. Liczą się jednak autentyczność i realne działania, a nie same deklaracje.

Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym mamy coraz większą świadomość wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi i działań, które pomagają zapobiec degradacji środowiska.

Według badania CBOS z 2018 r. aż 84 na 100 Polaków dostrzegło zagrożenia związane z ekologią. Najbardziej martwią nas kwestie zanieczyszczenia środowiska. Wśród respondentów nie ma zgodności w kwestii reakcji państwa na problemy ekologiczne, ale to nie powinno powstrzymać nas w walce o zachowanie dobrego klimatu planety.

Zdrowe nawyki także w pracy

Chociaż zmiana nawyków w codziennym życiu nie wymaga znaczących przygotowań, to przemodelowanie procesów produkcyjnych i logistycznych, wprowadzenie polityki określającej zasady współpracy z dostawcami i dopasowanie modelu biznesowego do założeń zrównoważonego rozwoju jest skomplikowanym projektem - zwłaszcza dla międzynarodowych korporacji. Nie dziwi zatem fakt, że ONZ już teraz nawołuje firmy do podjęcia odpowiednich kroków, które zmniejszą negatywny wpływ ich działalności na środowisko.

Czytaj też: Rośnie świadomość ekologiczna Polaków, także w pracy

Biznes i przemysł mogą odegrać znaczną rolę w walce o klimat i środowisko naturalne. Szczególnie, że niemałą część dnia spędzamy w pracy, zamknięci w biurowcach, gdzie generujemy góry śmieci. Warto zatem wdrożyć odpowiednie ekorozwiązania w firmach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ekologia ważna dla firm i pracowników. Często to ona decyduje o atrakcyjności oferty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA