Ekipa budowlana z Procter&Gamble w akcji

P&G nawiązał współpracę z organizacją pozarządową Habitat for Humanity. Celem współpracy jest budowa, remonty oraz sprzątanie domów w kilkunastu krajach na całym świecie, w tym w Polsce. Pierwszy projekt jest właśnie realizowany na warszawskim Targówku Fabrycznym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ekipa budowlana z Procter&Gamble w akcji

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 paź 2013 11:44


Habitat for Humanity jest organizacją non-profit, która walczy z ubóstwem mieszkaniowym i zapobiega bezdomności. W tym roku jej wolontariuszami stało się niemal 3 tys. osób zatrudnionych w Procter&Gamble, którzy podjęli się realizacji ponad 30 projektów na całym świecie. To największe jednorazowe zaangażowanie wolontariuszy jednego tylko partnera Habitat for Humanity w jej prawie 40-letniej historii.

Czytaj też: Wywiad z Markiem Kapuścińskim, prezesem Procter&Gambler

Ekipa z P&G na warszawskim Targówku

Wsparcie finansowe oraz zaangażowanie wolontariuszy P&G pozwoli poprawić warunki życia kilkudziesięciu rodzin zamieszkujących dwa budynki znajdujące się przy ulicach Birżańskiej i Naczelnikowskiej na warszawskim Targówku Fabrycznym. W ramach prac fundamenty oraz piwnice obu budynków zostaną osuszone i zaizolowane. Dodatkowo, po zakończeniu wszystkich prac budowlanych, w pobliżu budynków zostanie zorganizowany plac zabaw dla dzieci. W projekcie bierze udział około 50-ciu wolontariuszy P&G .

- We wszystkim co robimy, zawsze staramy się postępować słusznie. Stąd wynika nasze zaangażowanie społeczne w działania na rzecz społeczności, którym służymy, w których żyjemy i pracujemy. Od ponad 175 lat celem naszej firmy jest poprawa jakości życia. Temu celowi chcemy pozostać wierni, niezależnie od biznesowych wyzwań, z którymi mierzymy się na co dzień - mówi Marek Kapuściński, Prezes Procter & Gamble w Polsce.

- Na Targówku jesteśmy obecni od prawie 20 lat i sprawy tutejszej społeczności są dla nas bardzo ważne. - dodaje.

Pomoc dla czterdziestu rodzin

Wspólna akcja P&G oraz Habitat for Humanity prowadzona jest w porozumieniu z Zakładem Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy Targówek. Dzięki pracom sfinansowanym przez P&G, władze Targówka będą mogły w niedalekiej przyszłości przeprowadzić ocieplenie ścian zewnętrznych obu budynków, co z kolei doprowadzi do zmniejszenia bardzo wysokiej wilgotności panującej obecnie w mieszkaniach, ocieplić je, a w konsekwencji także obniżyć koszty ogrzewania.

- Niezmienne zaangażowanie Procter & Gamble w działania na rzecz Targówka i jego mieszkańców jest godne pochwały i może służyć za wzór dla innych firm - mówi Sławomir Antonik, burmistrz dzielnicy Targówek.

- Tym razem, połączenie zasobów dzielnicy Targówek oraz wsparcia ze strony P&G i Habitat for Humanity pozwoli pomóc ponad 40 rodzinom z ulicy Birżańskiej i Naczelnikowskiej. Bez wątpienia takie inicjatywy są istotnym wkładem w poprawę warunków życia mieszkańców naszej dzielnicy - dodaje Antonik.

Podobne inicjatywy jak ta na warszawskim Targówku odbywają się w dwunastu innych państwach na świecie, np. na Filipinach i w Południowej Afryce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.