PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Biedronka wspiera seniorów. Zapłaci i pomoże w zakupach

  • Justyna Koc
    jk
  • 14 mar 2019 18:00

Już po raz drugi Biedronka i Caritas Polska wspólnie wesprą potrzebujących seniorów - raz w miesiącu otrzymają 150 zł na zakupy. W tym roku firma przeznaczy na program ponad 10 mln zł.

Biedronka wspiera seniorów. Zapłaci i pomoże w zakupach
Adobe Stock
REKLAMA
  • Ponad 6600 osób powyżej 60. roku życia, znajdujących się w trudnej sytuacji, będzie otrzymywać miesięcznie 150 zł na zakupy w Biedronce.
  • Uczestnicy programu Caritas i Biedronki poza pomocą finansową otrzymują też wsparcie wolontariusza podczas zakupów czy w innych codziennych czynnościach.
  • Seniorzy mają także możliwość uczestniczenia w różnych spotkaniach i aktywnościach, pomagających im radzić sobie z poczuciem samotności.

Starsze osoby, które otrzymują kartę do sklepów Biedronka, to osoby ubogie, często mieszkające samotnie lub niepełnosprawne. Do programu kwalifikują je Caritas Diecezjalne, które docierają do osób z całej Polski, realnie potrzebujących pomocy.

- Liczba osób starszych w naszym społeczeństwie stale się powiększa. Często skarżą się oni na swoją sytuację materialną i na to, że nie stać ich na realizację podstawowych potrzeb. Zależy nam, aby seniorzy lepiej się odżywiali, kupowali bardziej różnorodne produkty i po prostu żyli w większym poczuciu bezpieczeństwa. 150 zł co miesiąc na zakupy w Biedronce pozwala znacząco podnieść jakość życia tych osób - mówi Katarzyna Scheer, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z danych dotyczących 2018 roku, kiedy Biedronka i Caritas prowadziły wspólnie pierwszą edycję programu „Na codzienne zakupy”, wynika, że seniorzy używający karty „Na codzienne zakupy” najczęściej kupują w sklepach sieci owoce, wędliny czy masło. Osoby starsze deklarują też, że częściej sięgają po zupełnie nowe produkty spożywcze, których wcześniej nigdy nie próbowali. Dzięki zwiększonemu budżetowi na żywność, seniorzy zwracają też większą uwagę na skład produktów.

- Forma pomocy w postaci karty zakupowej zapewnia możliwość suwerennego wydatkowania środków - seniorzy sami decydują, jakie artykuły chcą kupić i bardzo sobie to cenią. Udział w naszym programie pozwala im też przeznaczyć emeryturę czy rentę na inne potrzeby - realizować recepty na leki, kupić okulary korekcyjne czy opał na zimę, na co wcześniej nie było ich stać - podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, zarządzającej programem.

Uczestnicy programu Caritas i Biedronki, poza pomocą finansową otrzymują też wsparcie wolontariusza podczas zakupów czy w innych codziennych czynnościach. Seniorzy mają także możliwość uczestniczenia w różnych spotkaniach i aktywnościach, pomagających im radzić sobie z poczuciem samotności.

W pierwszej edycji programu Biedronki i Caritas w 2018 roku pomocą objętych było 5300 starszych osób. Od 2018 roku Biedronka przeznaczyła na program pomocy seniorom ponad 20 milionów złotych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Biedronka wspiera seniorów. Zapłaci i pomoże w zakupach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • krytyk 2019-03-15 18:19:34

    super! brawo za akcje.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA