Dobre praktyki Polskiej Spółki Gazownictwa docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

6
Dobre praktyki Polskiej Spółki Gazownictwa docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu fot.psgaz.pl
Siedem dobrych praktyk Polskiej Spółki Gazownictwa zostało docenionych i ujętych w prestiżowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki”.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobre praktyki Polskiej Spółki Gazownictwa docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

7 kwi 2015 11:58


Jedną z akcji społecznych Spółki, polegającą na wsparciu organizacji spektaklu multimedialnego według pomysłu laureata Oscara Andrzeja Wajdy, zaszczycił między innymi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

– W ubiegłym roku Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło dwie nasze inicjatywy. Tegoroczne wyróżnienie aż siedmiu dobrych praktyk jest dowodem na to, że ciągłe podnoszenie standardów i aktywizacja lokalnych społeczności, są przez nas skutecznie realizowane. To drugi rok działalności Polskiej Spółki Gazownictwa. Docenienie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu aż siedmiu naszych dobrych praktyk traktujemy jako duży sukces, ale i zobowiązanie do dalszego doskonalenia – powiedziała Katarzyna Wróblewicz, kierownik Biura CSR PSG.

Polska Spółka Gazownictwa została doceniona szczególnie w obszarze „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”, w którym ujęto trzy dobre praktyki PSG. Pierwszą z nich jest „W służbie bezpieczeństwa. Współpraca Państwowej Straży Pożarnej i Polskiej Spółki Gazownictwa”. Paliwo gazowe jest jednym z najbezpieczniejszych źródeł energii, o ile jest odpowiednio użytkowane.

Współpraca PSG z PSP ma na celu m.in. określenie zasad współdziałania w sytuacjach awaryjnych i kryzysowych, prowadzenie wspólnych szkoleń i ćwiczeń ratowniczych oraz usprawnienie wzajemnego przekazywania informacji. Bezpieczeństwo jest bowiem głównym celem PSG. Z uwagi na bardzo dobre rezultaty akcji prowadzonej w trzech województwach w 2015 roku planowane jest jej rozszerzenie na cały kraj.

W realizację inicjatyw PSG zaangażowane były najważniejsze osobistości polskiej polityki i kultury. Projekt „Sala kinowa w zbiorniku gazu” dotyczył obchodów 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Polska Spółka Gazownictwa wspierała organizację spektaklu multimedialnego „Wybuch” według pomysłu Andrzeja Wajdy. PSG udostępniła zlokalizowany w Gdańsku zabytkowy zbiornik gazu, w którym odbywały się projekcje. Gośćmi honorowymi byli m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Prezydent RFN Joachim Gauck.

Trzecia akcja wyróżniona w tym obszarze to „Pokaż, że pamiętasz. Przypnij kokardę!”, której celem było upamiętnienie bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Warto dodać, że w raporcie również opublikowano praktykę wieloletnią PSG z obszaru „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”. Doceniono projekt „Transfer wiedzy” zorganizowany wspólnie z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gdańsku.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

BOBO 2015-04-08 13:48:56

A może niech się zajmują tym czym powinni z szczególną troską o bezpieczeństwo odbiorców gazu.