×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dobra atmosfera w pracy, czasami ważniejsza niż pieniądze

  • Piotr Toborek
    pt
  • 13 lis 2017 16:47

Na dobrą atmosferę w pracy składają się zarówno relacje wśród pracowników, jak i te pomiędzy nimi a kierownictwem. Ważne są tutaj takie elementy jak współpraca, lojalność czy brak niezdrowej rywalizacji.

Dobra atmosfera w pracy, czasami ważniejsza niż pieniądze
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Coraz więcej firm dostrzega, że ich sukces zależy nie tylko od wdrażanych innowacji w zakresie produktów, procesów i modelu biznesowego.

• Istotne jest także budowanie dobrej atmosfery i przyjaznego środowiska pracy, co przekłada się z kolei na większe zaangażowanie pracujących w danym przedsiębiorstwie ludzi.

• Otwarte relacje, współpraca i dobra komunikacja to bowiem czynniki, które motywują kadrę i mają pozytywny wpływ na jakość wykonywanych zadań.

 

Na dobrą atmosferę w pracy składają się zarówno relacje wśród pracowników, jak i te pomiędzy nimi a kierownictwem. Ważne są tutaj takie elementy jak współpraca, lojalność czy brak niezdrowej rywalizacji.

- Przyjazne nastawienie, praca zespołowa i wspólne wartości, to czynniki które pozwalają budować dobre i angażujące środowisko pracy dające każdemu pracownikowi motywację, poczucie współtworzenia firmy oraz kierunku w jakim się ona rozwija. Dzięki temu, czas spędzany w pracy będzie dla każdej osoby nie tylko bardziej efektywny, ale i przyjemniejszy - mówi Aleksandra Grajczyk, Recruitment Team Leader w BNP Paribas Securities Services.

Dobra atmosfera w oczach pracowników

Według wyników badania przeprowadzonego przez Employer Branding Institute pracodawca, który nie zadbał o budowanie dobrej atmosfery w firmie, powinien w związku z tym zwiększyć wynagrodzenie swoich pracowników o około 40%.

Ponadto, jak wskazuje raport „I love my job” (Grafton 2014), dla kobiet ważniejsza od wynagrodzenia jest przyjazna atmosfera w pracy.

Z sondażu TNS Polska wynika z kolei, że aż 53% pracowników przedłoży ten miękki aspekt nad własną pozycję zawodową, a 65% Polaków uważa, że zła atmosfera w firmie może stać się przyczyną rezygnacji z posady, nawet jeśli nie mamy innej oferty zatrudnia (badanie przeprowadzone przez portal szybkopraca.pl).

Zasady budowania dobrej atmosfery

Budując przyjazne, otwarte i motywujące środowisko do pracy należy pamiętać o kilku elementach:

* Sympatia i życzliwość: osoby, które traktują innych z sympatią oraz uśmiechem, łatwo zjednują i przekonują do siebie ludzi. Relacje powinny opierać się na wzajemnym szacunku i koleżeńskości.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dobra atmosfera w pracy, czasami ważniejsza niż pieniądze

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA