Dekalog dla doradców finansowych już od września

Związek Banków Polskich i Związek Firm Doradztwa Finansowego wydały wspólną rekomendację dobrych praktyk dla doradców kredytowych. To pierwszy dokument regulujący branżę doradztwa kredytowego w kontekście kredytów hipotecznych w tak szerokim zakresie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dekalog dla doradców finansowych już od września

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

21 sie 2014 8:32


Reguluje ona m.in. standardy etyczne i kompetencje oraz wskazuje sposób prezentacji konsumentom wstępnych warunków kredytowania. Podejmuje także kwestie zarządzania konfliktem interesów, komunikacji i obiegu dokumentów oraz ochrony danych i procesu reklamacji.

Czytaj też: Działania etyczne opłacają się wszystkim

- Klienci sektora finansowego mają prawo każdorazowo oczekiwać wysokich standardów jakości obsługi. Wypracowana przez nas rekomendacja definiuje podstawowe standardy i wskazuje kryteria postępowania doradców kredytowych, które pozwalają na zbudowanie długoterminowej relacji z klientem, opartej na zaufaniu, uczciwości, sprawiedliwości, profesjonalizmie i dbałości o interes klienta. Wypracowane wspólnie zasady służą ochronie interesów klienta korzystającego z usług doradców kredytowych - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

- Ogromny rozwój branży doradztwa finansowego w sprzedaży kredytów hipotecznych sprawił, że niezbędne stało się ustanowienie jednolitych standardów jakości ich pracy. W Polsce obecnie dwa na pięć kredytów hipotecznych udzielanych jest za pośrednictwem doradcy zrzeszonego w ZFDF. Jako organizacja skupiająca największe firmy tego sektora postanowiliśmy wyznaczać standardy, zgodnie z którymi działać będzie cała branża. Wierzymy bowiem, że będzie to początek wzrostu jakości usług całego rynku. Do wprowadzania zapisów Rekomendacji zapraszamy także firmy spoza ZFDF - mówi Andrzej Oślizło, prezes Związku Firm Doradztwa Finansowego.

Głównym celem Rekomendacji jest ustanowienie podstawowych, jednolitych standardów i zasad obsługi klienta na rynku doradztwa finansowego w zakresie oferowania i sprzedaży kredytów hipotecznych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.