DB Cargo bezpłatnie przebada mieszkańców śląskich miast

23 marca w zabrzańskim M1 oraz 24 marca w rybnickim Auchan DB Cargo Polska przeprowadzi akcję diagnostyczną „Ekologia dziś- zdrowie jutro” we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

DB Cargo bezpłatnie przebada mieszkańców śląskich miast

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 mar 2018 16:24


W M1 przy ul. Szkubacza 1 w Zabrzu będzie się można przebadać w piątek 23 marca w godz. od 16:00-21:00. Natomiast w Auchan przy ul. Jana Kotucza 100 w Rybniku w sobotę 24 marca w godz. od 11:00-16:00.

Do dyspozycji przechodniów będzie stanowisko, gdzie można wykonać m.in. analizy spirometryczne (badanie pojemności płuc ujawniające choroby układu oddechowego), glikemię (pomiar cukru we krwi) oraz inne podstawowe badania medyczne.

Akcja ma promować edukację zdrowotną i również ekologiczną. W trakcie akcji na stanowisku diagnostycznym rozdawane będą materiały informacyjne dotyczące sposobów ochrony środowiska naturalnego.

Jednym ze sposobów poprawy sytuacji w tym zakresie jest ograniczenie emisji spalin, które - obok niskiej emisji z palenisk węglowych - przyczyniają się do powstawania smogu i efektu cieplarnianego.

DB Cargo Polska od lat realizuje projekty społecznej odpowiedzialności biznesu dla pracowników i mieszkańców śląskich miast. Działa m.in. program wolontariatu pracowniczego „Kolej na pomaganie”, promocja bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia „Dni Zdrowia i Bezpieczeństwa” oraz edukacja ekologiczna „Ekoludek Leon radzi”, czy „Kolej na oddychanie”. Działania DB Cargo Polska zostały zauważone przez  Forum Odpowiedzialnego Biznesu i opisane w ”Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2016”.

DB Cargo Polska należy do koncernu Deutsche Bahn AG. W Polsce zatrudnia 3155 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.