CSR zmienia biznes? Większość polskich menedżerów twierdzi, że tak

- Zdecydowana większość osób, które zawodowo zajmują się koncepcją CSR uznaje, że idea ta zmieniła sposób prowadzenia biznesu - twierdzi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CSR zmienia biznes? Większość polskich menedżerów twierdzi, że tak

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 sie 2015 13:02


80 proc. menedżerów i menedżerek CSR dostrzega wpływ CSR w Polsce na sposób funkcjonowania biznesu – to pierwsze wyniki najnowszego badania „Menedżerowie CSR”, realizowanego w okresie maj-lipiec, przygotowanego przez Forum Odpowiedzianego Biznesu, we współpracy z Instytutem PBS oraz Deloitte.

Pytanie o to, czy CSR w Polsce wpłynął na sposób funkcjonowania biznesu zadano osobom, które zawodowo zajmują się włączaniem zasad CSR do strategii biznesowych przedsiębiorstw. 15,8 proc. badanych uznało, że zdecydowanie tak, a aż 65,4 proc. sądzi, że raczej wpłynął.


Odziaływania CSR-u na działalność biznesową zdecydowanie nie dostrzega zaledwie 0,8 proc. respondentów, a 15,8 proc. raczej nie widzi tu interakcji. Tylko 2 proc. badanych nie potrafi określić, czy CSR wpłynął na funkcjonowanie biznesu.

- Osoby, które pytaliśmy o zdanie dobrze rozumieją zagadnienie CSR, są świadome także rozmaitych ograniczeń i słabości towarzyszących jego wdrażaniu. Można zatem przypuszczać, że firmy dokonały znaczącego postępu, a ich deklaracje o odpowiedzialnym prowadzeniu biznesu są zgodne z codzienną praktyką. Coraz częściej jest więc to widoczne dla ich interesariuszy - akcjonariuszy, społeczności lokalnych, pracowników, a w tym, w szczególności, menedżerów i menedżerek CSR – komentuje Marzena Strzelczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.