×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

CSR w zarządzie Elektrobudowy. Decyduje o tym, czy znajdziemy i zatrzymamy pracownika

- Odpowiednie narzędzia wykorzystywane w zakresie CSR-u - to coś, co pozwala nam po pierwsze pozyskać pracownika z rynku pracy, a po drugie - utrzymać pracownika w firmie. Pieczemy więc dwie pieczenie na jednym ogniu - podkreśla Piotr Janczyk, członek zarządu spółki Elektrobudowa. Wyjaśnia też, po co firmie strategia zrównoważonego rozwoju i opisuje współpracę ze związkowcami.

CSR w zarządzie Elektrobudowy. Decyduje o tym, czy znajdziemy i zatrzymamy pracownika
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Elektrobudowa od 2010 roku jest członkiem Global Compact największej na świecie inicjatywy na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Global Compact kładzie nacisk na 10 podstawowych zasad z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji oraz promuje społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). Jak przekłada się to na strategię pana firmy?

Piotr Janczyk, członek zarządu, dyrektor zarządzania zasobami ludzkimi spółki Elektrobudowa: Nasza strategia i zasady Global Compt idealnie się komponują. W 2009 r. wdrożyliśmy i od tego czasu w sposób świadomy i konsekwentny stosujemy strategię zrównoważonego rozwoju.

Strategia zrównoważonego rozwoju to sposób, w jaki na co dzień traktujemy wszystkich uczestników procesu rynkowego: akcjonariuszy, klientów, partnerów biznesowych, pracowników, społeczność lokalną i innych interesariuszy.

W strategii tej jako podstawową wartość spółki deklarujemy prowadzenie działalności skierowanej na budowanie trwałych i pozytywnych relacji ze wszystkimi stronami zainteresowanymi naszą działalnością.

Szczególny nacisk jest kładziony na aspekty środowiskowe, politykę pracy, zaangażowanie społeczne, transparentność działalności oraz etykę biznesu i przeciwdziałanie korupcji. Są to względy, które pozytywnie wpływają nie tylko na relacje z klientami, ale także trwale budują wizerunek spółki godnej zaufania.

Jak to wygląda w praktyce?

- Głównym celem w zakresie aspektów środowiskowych jest zapobieganie zanieczyszczeniom środowiska poprzez stosowanie nowoczesnych i przyjaznych środowisku technologii, racjonalna gospodarka odpadami, nadzór nad emisjami i ściekami oraz ograniczenie zużycia zasobów naturalnych. Z uwagi na charakter prowadzonej działalności angażujemy się w ratowanie gatunków chronionych czy też ekosystemów.

Głównym celem w zakresie polityki pracy jest stosowanie standardów przewidzianych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Mamy procedury przeciwdziałania wszelakim formom dyskryminacji w odniesieniu do zatrudnienia i rodzaju wykonywanej pracy. Współpracujemy z partnerami społecznymi, podejmujemy działania zapobiegawcze w zakresie BHP, przeciwdziałamy utracie pracy, ustalamy uczciwe zasady wynagradzania.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CSR w zarządzie Elektrobudowy. Decyduje o tym, czy znajdziemy i zatrzymamy pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA