×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

CSR to nie PR. Oczekiwania społeczne wobec biznesu coraz większe

Coraz więcej firm stawia na CSR. Chcą angażować się społecznie, ponieważ czerpią korzyści marketingowe i employer brandigowe? A może oczekiwania społeczne wobec biznesu rosną?

CSR to nie PR. Oczekiwania społeczne wobec biznesu coraz większe
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Niektóre firmy angażują się w działania CSR w celach marketingowych. Zależy im przede wszystkim na budowaniu wizerunku spółki.
  • CSR powinien być związany z podstawową działalnością biznesu, wówczas jest szansa, że nie będzie traktowany jako narzędzie do własnych zysków i chwilowa moda.
  • By współpraca firmy z organizacją pozarządową była owocna, potrzebne jest partnerstwo, które muszą budować obie strony.

Coraz większą grupę pracowników stanowią młode osoby, które chcą łączyć rozwój zawodowy z poczuciem misji.

- Pracodawcy zadają sobie pytanie, jak angażować ludzi i realizować cele firmy, jednocześnie dając młodym poczucie realizacji samego siebie. Dodatkowo młodzi potrzebują zmian. Chcą także widzieć sens wykonywanej pracy. Projekty społeczne pomagają połączyć pracownika z miejscem pracy, a także dają poczucie wspólnoty – mówi Monika Bajka, prezes Domu Aniołów Stróżów - Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

Monika Bajka, prezes Domu Aniołów Stróżów - Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży (Fot. PTWP)
Monika Bajka, prezes Domu Aniołów Stróżów - Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży (Fot. PTWP)

Również Oliwia Kwiatkowska, partner zarządzająca TDJ Foundation, zauważa zmiany w postawie młodych. - Jeden z naszych pracowników zdecydował się odejść z firmy po czterech miesiącach. Zapytany o to, co mu nie odpowiadało, oznajmił, że po kilku miesiącach nie widział swojego wpływu na firmę, więc postanowił rozstać się z nią – mówi.

- Tworzymy kulturę organizacyjną, uwzględniając nie tylko aspekt biznesowy, ale również społeczny. Pracownicy włączają się w organizowane akcje, ponieważ chcą być częścią pozytywnych aspektów. Wolontariat pracowniczy daje możliwość zaangażowania się – wyjaśnia Oliwia Kwiatkowska. - Wyzwaniem dla firm jest nie tylko stworzenie kultury organizacyjnej, ale również jej zdrożenie w oparciu o wartości – dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CSR to nie PR. Oczekiwania społeczne wobec biznesu coraz większe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA