PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

CSR w praktyce. Zdecydowana większość menadżerów widzi jego wpływ na biznes

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 9 paź 2020 16:45

CSR i zrównoważony rozwój zdaniem 87 proc. menadżerów firm wpłynęły na sposób funkcjonowania biznesu w Polsce - wynika z raportu „Menedżerowie CSR”.

CSR w praktyce. Zdecydowana większość menadżerów widzi jego wpływ na biznes
80 proc. badanych oceniło, że w ciągu ostatnich 5 lat nastąpiła integracja wartości CSR z biznesową działalnością firmy (fot. shutterstock)
REKLAMA
 • Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało raport „Menedżerowie CSR”.
 • To badanie, które sprawdza zmiany zachodzące w podejściu oraz sposobach realizacji koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce.
 • 80 proc. badanych oceniło, że w ciągu ostatnich 5 lat nastąpiła integracja wartości CSR z biznesową działalnością firmy.

- Żyjemy w ciekawych czasach, gdzie wymagana jest elastyczność, wielozadaniowość, ale widoczny jest także wzrost znaczenia firmy jako nośnika wartości. W końcu, jak czytamy chociażby w analizach McKinsey Company czy Edelman Trust Barometer, to od CEO klienci i pracownicy wymagają największego zaangażowania w promowaniu uniwersalnych wartości: etyki, różnorodności, walki
ze zmianami klimatu. Mamy więc, z jednej strony, ogromną motywację do działania i mnogość argumentów, a z drugiej strony jeszcze większe oczekiwania i nowe pola działalności do zaadaptowania - mówi cytowana w raporcie Anna Miazga, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w firmie LPP.

Czy CSR wpłynął na firmy

Z raportu wynika, że zdecydowana większość badanych (87 proc.) uważa, że CSR i zrównoważony rozwój wpłynęły na sposób funkcjonowania biznesu w Polsce. 7 proc. badanych uważa, że CSR raczej nie wpłynął na biznes, a 6 proc. ankietowanych nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Co ciekawe, wśród respondentów nie było osoby, której zdaniem CSR zdecydowanie nie wpłynął na funkcjonowanie biznesu w Polsce. W porównaniu z badaniem realizowanym w 2015 r. wzrósł odsetek osób odpowiadających twierdząco na to pytanie, gdyż wówczas było to 81 proc.. 

Grafika: raport „Menedżerowie CSR”
Grafika: raport „Menedżerowie CSR”

Zdaniem ankietowanych, najważniejszymi problemami społecznymi, których rozwiązywanie wspiera biznes, są: wykluczenie cyfrowe (53 proc.), braki w edukacji (53 proc.) oraz niezdrowy tryb życia (47 proc.). W tej edycji wyróżniono również kwestie środowiskowe, do rozwiązania których przyczynia się biznes. Według respondentów są to: nadmierna produkcja plastiku (63 proc.), nadmierne zużycie wody (56 proc.) oraz emisja gazów cieplarnianych (56 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: CSR w praktyce. Zdecydowana większość menadżerów widzi jego wpływ na biznes

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zosia 2020-10-27 11:32:28

  Pani z LPP dobrze mówi. CSR jest bardzo ważnym elementem wielkich biznesów. Dobrze, że i w polskich firmach jest dla niego miejsce.

 • Ginger 2020-10-16 16:32:22

  Firmy wymienione w artykule dają dobry przykład innym.

 • kate 2020-10-14 14:20:07

  Mało jednak firm polskich wyróżnia się jeśli chodzi o CSR, można wymienić LPP i może kilka innych, które mocno angażują się w tego typu inicjatywy.

 • Paulina 2020-10-13 13:00:20

  Bardzo dobrze, że CSR ma coraz większe znaczenie w firmach. Cieszy, że polskie firm też to rozumieją. W pełni zgadzam się z tym co powiedziała pani Anna.

 • abmm 2020-10-12 15:39:36

  LPP ładnie się rozwija pomimo kryzysu, inne firmy mogą się na nich wzorować.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA