×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

CSR nie jest wyłączną domeną wielkich koncernów

Coraz więcej firm nie tylko zaczyna prowadzić działania odpowiedzialne społecznie, ale również traktować CSR (społeczną odpowiedzialność biznesu) jako kompleksową strategię biznesową.

CSR nie jest wyłączną domeną wielkich koncernów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W najnowszym raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazły się opisy 1190 dobrych praktyk – 639 nowych i 551 długoletnich – to odpowiednio o 39 proc. i 32 proc. więcej praktyk niż w ubiegłorocznej edycji raportu. Ten zdecydowany wzrost liczby praktyk odzwierciedla rosnącą świadomość roli i znaczenia rozwiązań CSR. Firmy coraz rzadziej utożsamiają je tylko z prostymi działaniami filantropijnymi i zaczynają podchodzić do CSR kompleksowo, włączając rozwiązania społecznie odpowiedzialne w strategie biznesowe na różnych szczeblach organizacji.

– Cieszymy się z kolejnego rekordu i tak dużej liczby praktyk, która sprawia, że nasz raport staje się z roku na rok cenniejszym źródłem inspiracji dla tych, którzy zaczynają swoją drogę do biznesu odpowiedzialnego społecznie, ale też dla organizacji poszukujących nowych partnerów do swoich pomysłów czy działań – powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektor generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Raport FOB pokazuje, że praktyki CSR to nie wyłączna domena wielkich koncernów. Owszem, działania prowadzone w tym zakresie przez duże firmy są z pewnością bardziej zauważalne, ale nie oznacza to, że małe i średnie nie mają się czym pochwalić. Jedna ze zgłoszonych praktyk pochodziła od firmy jednoosobowej.

– Ważną nowością są zgłoszenia praktyk od niemal 60 małych (ponad jedna trzecia firm zgłaszających praktyki – przyp. red.) i średnich firm, co potwierdza, że wdrażanie CSR jest możliwe w każdej organizacji, niezależnie od jej wielkości – podkreśla Marzena Strzelczak.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CSR nie jest wyłączną domeną wielkich koncernów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA