CSR: Ikea pomaga szkołom w Kambodży. Odwiedzili je polscy pracownicy firmy

Za pośrednictwem organizacji Save the Children Ikea Foundation wspiera 147 szkół w 6 kambodżańskich prowincjach, zapewniając dzieciom zdobycie odpowiedniej edukacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CSR: Ikea pomaga szkołom w Kambodży. Odwiedzili je polscy pracownicy firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

25 cze 2015 4:34


Jak to się stało, że poleciała pani do Kambodży?

Agata Czachórska, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Ikea Polska: – Mój wyjazd do Kambodży, tak jak i czterech innych polskich pracowników Ikei, wiązał się z projektem IWitness Global Citizen Programme, realizowanym przez Ikea Foundation. Program ten działa od 2012 roku. Do końca 2014 r. wzięło w nim udział 258 pracowników z 30 krajów, którzy odwiedzili 20 różnych państw.

Pierwszy raz nabór do programu IWitness dla polskich pracowników Ikea Retail został ogłoszony wiosną 2014 roku. O programie wiedziałam od dłuższego czasu i naprawdę nie mogłam się doczekać, kiedy zostanie on zorganizowany w Polsce. Od dawna wiedziałam, że chcę wziąć w nim udział. Nie wahałam się.

Jaki był powód i cel podróży?

– Głównym celem programu IWitness jest umożliwienie pracownikom Ikei, aby na własne oczy zobaczyli, jak zaangażowanie ich oraz klientów Ikei w tzw. kampanie Good Cause (czyli nakierowane na konkretny cel społeczny) pomaga dzieciom i ich rodzinom w najbiedniejszych regionach świata.

Pomoc ta polega na dofinansowaniu różnych programów na rzecz edukacji. Misję tę realizuje Ikea Foundation przez współpracę z organizacjami partnerskimi – w tym wypadku UNICEF, Save the Children, UNHCR.

Pracownicy wyjeżdżający w ramach programu IWitness mają szansę przekonać się, jak ich zaangażowanie i praca przy kampaniach Ikei, takich jak Pluszaki dla edukacji oraz Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców przekłada się na realną pomoc i tworzenie lepszych warunków życia w najbiedniejszych rejonach świata. Uczestnicy programu IWitness są ambasadorami zrównoważonego rozwoju Ikei – nie tylko wśród swoich kolegów w pracy, ale również wśród klientów.

Jak wyglądała podróż, pobyt na miejscu?

– Program IWitness to nie tylko sam wyjazd, ale również liczne działania przygotowawcze, np. warsztaty komunikacyjne, telekonferencje organizowane przez Ikea Foundation oraz te, które następują po powrocie z podróży.

Przed wyjazdem przekazywane są informacje dotyczące bezpieczeństwa w danym kraju, warunków pogodowych, lokalnych zwyczajów, a nawet odpowiedniego ubioru i innych ważnych kwestii wynikających z różnic kulturowych. Pracownicy otrzymują również informacje na temat tego, jak należy przygotować się do podróży, czego nie zapomnieć spakować i jakie szczepienia przeprowadzić przed wyjazdem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.